У Львівській філармонії завершився фестиваль “Наша Бахіана”

22.03.2023
Опис

19, 20 та 21 березня у Львівській національній філармонії пройшов фестиваль камерної музики “Наша Бахіана”. Він відбувся у рамках концертної серії “Україна. Музи не мовчать”.

«Наша Бахіана» — це фестиваль камерної музики, що є продовженням проєкту «Бах-Маратон», який Львівська національна філармонія щорічно проводить у час святкувань дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Як відомо, більшість світу святкує його уродини 21 березня — за старим календарем, адже протестантська Німеччина прийняла григоріанський календар у 1700 році, з домовленістю, що аж до року 1699 всі дати зберігаються чинними.

Бах&Камералістика 

Широко відомо, що більшість композиторів, які жили після Баха, виростали на його творах — насущному хлібі кожного музиканта. Тільки граючи музику великих майстрів, можна стати освіченим музикантом, — певен був Шуман. І звісно, слухаючи її.

У програмі концерту звучали твори Роберта Шумана та Василя Барвінського, обидва написані у час першого розквіту їхніх талантів. А також, безперечно, музика геніального Баха: Прелюдія із Сюїти для віолончелі соло №1 пролунала у транскрипції для контрабаса соло Назарія Стеця (та його виконанні). Серед інших чудових виконавців, що виступили у цей вечір: Андрій Павлов, скрипка, Ігор Завгородній, скрипка, Устим Жук, альт, Максим Римар, віолончель, Іван Лиховид, контрабас та Мирослав Драган, фортепіано.

 

Мандруючи з Бахом

Неймовірно, як поєднались в цій програмі камерної музики відомі імена — безумовно, першим звучав Бах (Чакона ре мінор з Партити для скрипки соло у виконанні Андрія Павлова), та композитори, що репрезентують різні країни, різні стилі та є рупорами світового сучасного музичного мистецтва. Угорець Ерньо Донаньї, композитор і піаніст, чия музика впевнено крокує новим світом, чеський композитор Ервін Шульгоф, що тільки сьогодні повертається із забуття, патріарх сучасної угорської музики Дьордь Куртаг, а також наш відомий сучасник, львів’янин Юрій Ланюк.

Серед виконавців, що дали можливість їхній музиці звучати: Ігор Завгородній, скрипка, Устим Жук, альт, Андрій Чоп, альт, Оксана Литвиненко, віолончель, Назарій Стець, контрабас, Наталія Кожушко-Максимів, флейта, Ірина Тіхонова, гобой та Мирослав Драган, фортепіано.

Зі Львова в Бранденбург

Заключний день фестивалю «Наша Бахіана» пройшов під знаком бахівських Бранденбурзьких концертів. Відомо, серія із шести досконалих зразків музики для оркестру є втіленням зрілого стилю прославленого митця. Саме в цьому опусі Бах постає не тільки майстерним представником своєї доби, а й сміливо дивиться у бік майбутнього — він пише музику, яку потім знавці іменують передвісницею класичної симфонії. 

Як завжди, високий, динамічний тонус творінь Баха поєднується з яскравим жанровим обличчям кожного з концертів циклу. Артистичне і дотепне змагання солістів та оркестру композитор віртуозно поєднує з інтелектуальними роздумами про вічне: самобутню красу кожної миті, кожної паузи — і кожного звука.

Завдяки всім цим музикантам відбулось справжнє святкування 338 уродин Йоганна Себастьяна Баха: Андрій Павлов, скрипка, Ігор Завгородній, скрипка, Марта Герега, скрипка, Назар Шутко, скрипка піколо, Адріан Боднар, скрипка, Андрій Кушнір, скрипка, Анна Бура, скрипка, Устим Жук, альт, Андрій Чоп, альт, Оксана Литвиненко, віолончель, Максим Римар, віолончель, Ольга Бойчук, віолончель, Назар Стець, контрабас, Євгеній Марчук, гобой, Ірина Тіхонова, гобой, Степан Сивохіп, гобой, Андрій Ткачук, фагот, Олег Петришин, труба піколо, Олександр Холодюк, валторна, Золтан Боднар, валторна, Божена Корчинська, флейта, Ольга Мілоста, флейта, Ольга Шадріна-Личак, клавесин.

Автор проєкту — Устим Жук

Особлива вдячність нашим слухачам, що наживо відвідали Концертний зал Людкевича та перебували на онлайн-трансляціях у різних куточках світу.

 

Поділитись


Популярне

08.05.2024 Концерти

Концерт “Крізь темряву” презентовано на каналі філармонії

У найважливіший для усіх християн тиждень Академічний симфонічний оркестр Л...

09.05.2024 Анонси

10 травня: вечір лірики під орудою Юрія Літуна

10 травня о 19:00 Львівська національна філармонія запрошує долучит...

20.05.2024 Концерти

Віртуозний тиждень у Львівській філармонії

Найбільший фестиваль класичної музики в Україні та один з провідних м...