17 травня у Гарнізонному Храмі Петра і Павла презентували мистецький проєкт до 150-річчя Василя Стефаника. Участь у ньому також взяв Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, який виступив під орудою Володимира Сивохіпа.
Ідея події – показати українського письменника Василя Стефаника по-новому, підкресливши багатогранність його особистості, першість в модерністиці та перипетії життєвого шляху.
Під час заходу висвітлили п’ять основних періодів життя письменника: Карпатський (Русово), Дрогобицький, Краківський, Львівський, Віденський.
Глядачі “познайомились” зі Стефаником як селянською дитиною, прогресивним гімназистом, студентом-медиком Ягеллонського університету, львівським денді, Послом до Австрійського сейму.
Атмосферу кожного середовища відтворили завдяки відеосюжету старих світлин і відеострічок, підсилених живими театральними етюдами, які емоційно передадуть настрій та основний змістовий посил Стефаникових новел. Через обрані твори ми піднімемо найбільш хвилюючі для письменника теми: еміграції, материнства, кохання, патріотичної вірності. Емоційне сприйняття дійства підсилили вокальні та симфонічні композиції.
Цей неординарний мистецький захід організували:
– громадська організація «Український Культурний Простір»,
– департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації;
– видання «Boom plus TV».
Дієвці постановки проекту:
Захід відбувся за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.
Детальну інформацію можна знайти за посиланням: https://loda.gov.ua/news?id=59081
Світлини з події: https://philharmonia.lviv.ua/gallery/vasyl-stefanyk-150/
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
16 березня о 18:00 Львівський камерний орке...
Пам’яті Василя Сліпака: у Львівській філармонії відбулось виконання епохального «Месії» Генделя
19 грудня в стінах Концертного залу Людкевича пролунала композиція ...
Фестиваль української камерної музики пройшов у Німеччині
З 14 по 17 листопада у Німеччині проходив Фестиваль української кам...