У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора

11.12.2023
Опис

10 грудня львівські слухачі Львівської філармонії отримали унікальну нагоду поринути у неймовірну, теплу атмосферу дитинства, яку подарувала українська прем’єра опери «Родинний альбом» польського композитора Єжи Корновіча. Масштабний проєкт об’єднав дві найбільші українські філармонії, а також видатний колектив — Національний ансамбль солістів “Київська камерата”.

Львівська національна філармонія - У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора

Відвідувачі від найменших за віком до найповажніших уважно й притишено прослухали виставу й обдарували творців гучними оплесками. 

Сам композитор, Єжи Корновіч, спеціально прибув до Києва (де 8 грудня пройшов перший показ опери) та Львова, щоб висловити свою підтримку українцям та зокрема музикантам. Адже в опері втілюються ідеї братерства, європейської спільноти, а також розкриваються головні цінності для різних поколінь. Автор лібрето, польський письменний Міхал Русінек у тексті опери втілив власні дитячі спогади. А його сестра, відома художниця Йоанна Русінек, створила неймовірні ілюстрації до опери, які гості філармонії побачили на відеопроєкторі.

Львівська національна філармонія - У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора

Спеціально для постановки перекладачка Тетяна Коротун здійснила переклад лібрето українською мовою, а режисерка Марина Рижова зуміла поєднати концертне виконання та сценічну дію і створила власне прочитання вистави.

На сцені представили сучасну композицію: Анастасія Поважна, сопрано, Станіслав Цема, контратенор, Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та диригентка Наталія Стець.

Проєкт був співфінансований за участі: Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща, Інституту Адама Міцкевича, Польського Інституту у Києві, Польського авторського товариства «ZAiKS» та Польського видавництва Музичного, яке надало нотний матеріал опери. Прем’єра відбулася за підтримки: Львівської обласної військової адміністрації та Львівської обласної ради, а також головного медіапартнера – медіа про класичну музику The Claquers.

Фото: Віталій Грабар

Поділитись


Популярне

22.01.2024 Концерти

VIII Різдвяний благодійний фестиваль коляди та духовної пісні відкрив ансамбль «Високий Замок»

У неділю, 21 січня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці Академічний інструме...

05.11.2023 Анонси

Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії вирушив у гастрольне турне Нідер...

Традиційно наприкінці року Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львів...

07.11.2023 Концерти

До 45-річчя творчої діяльності Мар’яна Шуневича

За високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток та п...