Відлунав перший тиждень фестивалю, що з року в рік збирає у Львові наймайстерніших музикантів сучасності – 43 фестивалю “Віртуози”! Однак не засмучуйтесь, якщо щільні травневі плани так і не дали насолодитись вам класичною музикою в стінах філармонії. Попереду ще два тижні фестивальних днів, тож якраз час обрати собі концерт до душі, або ж навіть цілий абонемент!
16 травня на передфестивальній події виступили музиканти-віртуози світового рівня українського походження Оксана Гретчин, скрипка, Теодор Кухар, альт, Наталія Гуцул, фортепіано та один з кращих віолончелістів нашого часу — Іржі Барта.
Прага, Париж, подорожі Америкою та сховані в серці краєвиди чеських містечок, бажання творити нову музику, дарувати через неї життя відомим змалку народним пісням і цим долати заборони на творчість своєї країни — такою є лінія зіткнення творчих шляхів композиторів Леоша Яначека, Антоніна Дворжака, Богуславі Мартіну та Марека Копелена.
Грандіозне відкриття 17 травня пройшло під знаком одного з провідних оркестрів філармонії — Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під батутою головного диригента Теодора Кухара. Концерт розпочався унікальною за своєю історією сюїтою з фолк-опери видатного сучасника Євгена Станковича «Цвіт папороті». Приєднався до оркестру і відомий чеський віолончеліст Іржі Барта. Його соло прозвучало у Концерті для віолончелі з оркестром сі мінор Едварда Елгара. А завершувала відкриття квінтесенція музичного хисту одного з найбільш знаних чеських композиторів Богуславі Мартіну — Симфонія №4.
18 травня звучала самобутня і масштабна Четверта симфонія Малера (соло Софія Соловій), знакова і містична композиція «Святий Боже» Олександра Родіна та премʼєра симфонії Євгена Оркіна, написаної на замовлення оркестру INSO-Lviv Львівської національної філармонії на концерті «Передчуття».
19 травня у філармонії звучала музика грецького композитора Міхала Травлоса, однак на цей раз премʼєра виявилась несподіваною! Міхал Травлос зібрав у «Концертанті» власні алюзії до перебування в Польщі.
З переосмисленням здобутків попередніх століть повʼязана і творчість чеського композитора минулого століття Ервіна Шульгофа. А для нашого сучасника, лондонського композитора Макса Ріхтера «Пори року» стали одним із перших музичних вражень, яке з роками почало згасати, тож у 2012 році композитор зважився на сміливий та амбітний крок — вступити в діалог з самим Вівальді, записати власне переосмислення. Слухачі здобули нові враження від викристалізованої роками класики у виконанні тандему «Віртуозів Львова» під батутою Володимира Сивохіп та солістів концерту.
Сходинка до оркестру
Мета – виховання майбутньої аудиторії і молодих фахівців: директор-...
Пʼять спогадів про «Віртуозів Львова» на Збручі
30 років тому, у вересні-1994, свої перші репетиції розпочав Академ...
Благодійна виставка «Моє серце з тобою»
Вона поклала початок оновленому