У Львові розпочався фестиваль «Віртуози» (фото)

20.05.2016
Description

20 травня у Львові розпочався ХХХV Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози».

Концерт пройшов за повного аншлагу. Серед присутніх почесних гостей були – видатний музикант, лауреат багатьох премій світового рівня, професор класу скрипки академії музики у Гамбурзі, дійсний член академік Королівської академії наук і мистецтв ООН в Нью-Йорку Міхаель Стріхарж, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська, заступник директора департаменту – начальник управління культури Мирослава Туркало.

Після концерту відбулося урочисте вручення почесних дипломів. Диплом «Почесний член Львівської обласної філармонії» за великі заслуги з розвитку музичного мистецтва України та Львова до 70-річчя від дня народження та з нагоди ХХХV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» отримав Міхаель Стріхарж.

Почесні дипломи за утвердження високих мистецьких цінностей та високопрофесійне і віданне служіння духовним ідеалам та з нагоди ХХХV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» дипломи також отримали музиканти, які мали приємність відкривати фестиваль «Віртуози» – знаменита скрипалька львівського походження із США Соломія Івахів, американський диригент українського походження Теодор Кучар, а також заступник генерального директора Львівської обласної філармонії, голова правління оркестру «INSO-Львів»Іоланта Пришляк.

Фестиваль «Віртуози» триватиме у Львові до 12 червня.

Міхаель Стріхарж (Michael Stricharz, Німеччина), скрипаль, видатний європейський музикант і діяч культури, перший почесний професор ЛНМА ім. М. Лисенка (з 30 грудня 1992 р.). Народився 11 квітня 1946 р. у Відні, у будинку на площі Karlsplatz (під яким знаходиться могила геніального композитора А. Вівальді). До виїзду на Захід виріс і навчався у Львові і в Новосибірську – закінчив Львівську спеціальну музичну школу ім. С. Крушельницької, а також Львівську і Новосибірську консерваторії.

Після переїзду на Захід закінчив аспірантуру у легендарного скрипаля-віртуоза Хенріка Шерінга. Професор академії музики у м. Гамбург. Соліст і концертмейстер великих європейських оркестрів – Стокгольмськоі філармонії, Рейнського камерного оркестру у Кельні, Камерного оркестру «Європейські солісти» (Люксембург), Вагнерівського фестивального оркестру в Байройті, Гамбургської національної філармонії, Гамбургської національної опери.

Довголітний учасник найбільшого світового міжнародного музичного фестивалю в Обераммергау (як перший в історії та єдиний до сьогодні музикант-інструменталіст з Східної Європи й України цього найстарішого в історії музичного фестивалю сакральної музики (1633), а також найпотужніших фестивалів у Зальцбургу, Єдинбургу, Байройті, Токіо, Буенос-Айресі, Сантьяго-де-Чілі, Парижі, Мехіко-Сіті, Варшаві, Празі, Берліні, Ріо-де-Жанейро та ін.

Обраний почесним професором і почесним доктором (Professor honoris causa et Doctor honoris causa) національних університетів і національних музичних академій Польщі, України, Росії і Казахстану. Удостоєний звання академіка Міжнародної академії наук і мистецтв організації об’єднаних націй в Нью-Йорку.

Президент Фонду Міхаеля Стріхаржа «Даль Арко». Почесний член найстаріших і найвагоміших світових музичних товариств – ім. Г. Венявського (Польща), ім. Р. Вагнер (Німеччина). Кавалер, шевал’є, офіцер, командор, великий командор і ексцеленц великого Хреста – вищих державних орденів Німеччини, Франції, Англії, Польщі, України, Росії, Турції та Казахстану, якими удостоєний за видатні заслуги в розвитку європейського мистецтва і міжнародної культурної співпраці.

Лауреат міжнародної премії у галузі мистецтва «International Art Award – Olympus» (2005).

Голова і член журі вагомих міжнародних музичних конкурсів у Німеччині, Швейцарії, Австрії, Данії, Швеції, Франції, Італії, Греції, Португалії, Польщі, Венгрії, Україні, Росії, Казахстані, Японії, Мексиці, Бразилії. Засновник перших в Україні і Казахстані (з 1992 р.) національних і міжнародних конкурсів молодих виконавців М. Стріхаржа («Michael Stricharz International Competition») для скрипалів, піаністів, струнних квартетів і вокалістів, які були проведені 16 разів у Львові, Алма-Аті і Запоріжжі.

У 1994 р. обраний почесним президентом Львівського камерного оркестру «Академія».
Професор М. Стріхарж знаходиться в родинних відносинах (через свою невістку – дружину його молодшого сина Філіпа) з старовинною, відомою гамбургською родиною баронів Бартольді, прізвище яких походить від імені великого композитора Фелікса Мендельсона-Бартольді.

Share


Popular

23.09.2015 Media

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його 15...
29.09.2016 Announcements

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Concerts

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...