13 червня у Львівській обласній філармонії – зустріч-дискусія зі знаменитим українським маестро Євгеном Станковичем

13.06.2016
Description

У понеділок, 13 червня, у Львівській обласній філармонії (вул. П. Чайковського, 7) відбудеться відкрита зустріч-дискусія з відомим українським композитором, лауреатом Шевченківської премії, Героєм України Євгеном Станковичем. Початок зустрічі зі знаменитим маестро, яка проходитиме на Камерній сцені філармонії, – об 11:00. Вхід – вільний.

Напередодні цієї зустрічі у Львівській філармонії, на заключному концерті XXXV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», прозвучить львівська прем'єра Третього концерту для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Цей твір композитор написав у 2015 р. для скрипаля Валерія Соколова, який, попри молодий вік, уже став знаменитістю і героєм документального фільму, який про нього зняв французький режисер Бруно Монсенжон.

На зустрічі з Євгеном Станковичем 13 червня також будуть присутні виконавці твору-прем’єри: Валерій Соколов (скрипка) та Віктор Плоскіна (диригент). Модеруватиме дискусію львівська композиторка Богдана Фроляк.

Довідка. Твори Євгена Станковича звучали у концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Китаю, Філіппін, у країнах Східної Європи. У січні 1992 року Станкович був головою журі І Міжнародного фестивалю сучасної музики в Канаді. У 1996-му він був композитором-в-резиденції кантона Берн (Швейцарія).
Ключовими рисами почерку маестро Станковича є витончена, поліфонічна оркестрова фактура, особлива увага до тембру, а також глибока експресивність. Його камерна симфонія № 3, написана у 1982 році, увійшла в десятку найкращих творів світу ЮНЕСКО за 1985 р.

Євген Станкович є автором шести симфоній, дев'яти камерних симфоній, двох опер, шести балетів, цілої низки вокально-симфонічних творів (зокрема, «Панахида за померлими з голоду» на текст Дмитра Павличка), камерної музики, музики до шести спектаклів та понад 100 кінофільмів.

Євген Станкович багато років очолював Спілку композиторів України, є членом Комітету Національної премії ім. Т. Шевченка. Композиції Євгена Станковича випускали на записах такі компанії, як «Мелодія», «Аналекта», «ЕйЕсВі» та «Наксос».

http://wz.lviv.ua/news/174145-13-chervnia-u-lvivskii-filarmonii-zustrich-dyskusiia-zi-maestro-yevhenom-stankovychem

http://lviv-online.com/ua/events/music/zustrich-dyskusiya-z-ukrajinskym-maestro-evhenom-stankovychem/

http://galinfo.com.ua/news/13_chervnya_u_lvivskiy_filarmonii__zustrichdyskusiya_zi_ukrainskym_maestro_yevgenom_stankovychem_230868.html

Share


Popular

23.09.2015 Media

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його 15...
29.09.2016 Announcements

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Concerts

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...