"Страсті Христові"

04.04.2015
Description

Академічний камерний оркестр “Віртуози Львова у Великодній час підготував для слухачів концертні програми із творів, які мають глибокий сакральний зміст. Перша програма концерту-містерії “Страсті Христові” відбудеться у неділю, 5 квітня о 19:00 год. у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ (проспект Червоної Калини, 70). Вхід на концерт вільний.

Як розповів диригент проекту Мирон Юсипович, такий концерт-містерія за участю оркестру відбувається щорічно за підтримки та ініціативи міської ради. “У минулі рази такі концерти відбувалися під відкритим простором у центрі міста, цьогоріч вперше концерт відбудеться в іншому районі міста, на Сихові, і це добра ініціатива, адже переважно концерти відбуваються у центральній частині міста”.
Концерт-містерія “Страсті Христові” – це особлива композиція, де глибоке слово поєднається з піднесеною музикою найкращих зразків світової та української класики. Серед композиторів, чиї твори прозвучать під час концерту, Гендель, Бах, Брітенн, Барвінський й ін. Це музика, яка змушує зосередитися, задуматися та підносить дух людини.

Окрім цього, акція цьогоріч присвячена 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, і прозвучать фрагменти з його промов. Кожна цитата митрополита Шептицького носить глибкий філософсько-духовний зміст. Їх прочитає настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Орест Федина.

Другий концерт-містерія із цього циклу, молитва у музиці Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова” “У тінях часу…” відбудеться у Львівській обласній філармонії у середу, 8 квітня, о 19:00 год.

Учасниками концертної програми є лауреат міжнародних конкурсів, виконавиця, яка володіє унікальним мецо-сопрано, солістка Національної опери України Дарія Князєва. Інша солістка, Оксана Потапова – скрипалька, яка веде сольну концертну діяльність в Україні та за кордоном. Третім виконавцем у концерті є артист Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”, камераліст і соліст, який активно концертує по Україні та за її межами, Ярема Павлів.
Концерт відбудеться під егідою Ірини Вакуліної.
Серед творів, які прозвучать на концерті – Антоніо Вівальді. “Stabat Mater” для мецо-сопрано та камерного оркестру, та твори Арво Пярта “Fratres” для струнних та ударних інструментів, “Tabula rasa” для двох скрипок, камерного оркестру та підготовленого фортепіано, “Silouans Song” для камерного оркестру.
Твори цих двох композиторів є абсолютно різними за стилем, за музичною мовою, однак те, що об’єднує їх, і зрештою, нас усіх в цей Великий тиждень перед Світлим Воскресінням, це прагнення відірватися від усього земного і хоча б на деякий час залишитися наодинці із собою.

Share


Popular

23.09.2015 Media

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його 15...
29.09.2016 Announcements

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Concerts

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...