Фестиваль «Віртуози»

20.05.2016
Description

МАСШТАБНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА ВІРТУОЗИ В 35-Й РАЗ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ. ПРО ЦЬОГОРІЧНУ СКЛАДОВУ ФЕСТИВАЛЮ, ЩО ТРИВАТИМЕ ВПРОДОВЖ ТРЬОХ ТИЖНІВ, 3 20 ТРАВНЯ ДО 12 ЧЕРВНЯ, АФІШІ РОЗПОВІВ ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛАРМОНІЇ ВОЛОДИМИР СИВОХІП.

– Пане Володимире, у менеджменті кожного фестивалю є закулісся із невидимої для слухача рутини. З чим ви зіткнулися цього разу?
Роботу щоразу розпочинаємо із запрошених гостей, адже на фестивалі найважливішими є виконавці, їхній рівень. Для нас важливо, щоб були хороші солісти та колективи, гарні творчі пропозиції, програми, проекти. У робочих фрагментах підготовки фестивалю перемовини Із солістами, тривалість яких може сягати року, і це питання термінів. Є питання пошуку фінансів, підтримки, щоб соліст приїхав на фестиваль, і це теж займає тривалий час. Окремі проекти появляються через збіг обставин.
До речі, до фестивалю солісти готуються по-різному. У когось ці твори є у репертуарі, а хтось готує спеціальну програму до фестивалю. Вікторія Лук’янець перед приїздом до Львова запрезентує нову програму з творів Шуберта у Відні. І готується вона до цієї програми вже півроку, вивчає з піаністом пісні Шуберта.

– Минулого року фестиваль пройшов під суспільно-важливим гаслом Класика для миру. Яку ідею нестимуть 35-ті Віртуози?
– У творчому наповненні заходу завжди є невидима нитка, довкола якої все відбувається. Згодом вона стає видимою і може нести у собі гасло фестивалю. У попередні роки, наприклад, коли Львівщина відкривала для себе скульптури Пінзеля, і було проголошено рік Пінзеля, наш фестиваль мав таке ж гасло. Ми підбирали виконавців і музику, наближену до епохи великого майстра. Виразовими засобами стала музика бароко, музика Баха, що за масштабами і могутністю та величністю є близькою до могутності та величності скульптур Пінзеля.
У перші місяці військової агресії країни-сусіда, ми задумувалися над тим, яким має бути фестиваль. І чи доречно його проводити? У державі було багато жертв, тривали траури, зокрема і у ЛьвовІ. Водночас ми розуміли, що класика має звучати. Для людей – це маленький острівець для морального заспокоєння, духовної наснаги, щоб жити далі.

– На порозі фестивалю публіка в очікуванні яскравих програм, які неможливо пропустити. Чим заінтригуєте слухача?
– Фест – це свято чогось нового, навіть, якщо це свято з року в рік повторюється. За аналогією зі святами сиру, вина, шоколаду, кави, умовно гастрономічних свят, з року в рік асортимент може повторюватися, але завжди буде щось нове, новий смак, вигляд. Так само свято хорошої музики, якої насправді є багато. Щороку змінюємо музичний асортимент. Ми будували 35-й фестиваль так, щоб були нові солісти, які покажуть нову музику. Будуть, власне, кілька синтетичних проектів довкола джазу. В’ячеслав Грязнов представить власну версію перекладу для фортепіано і симфонічного оркестру опери Джорджа Гершвіна Поргі і Бесс. Звучатиме латиноамериканський джаз у сучасній транскрипції. Прем’єрним буде приїзд до Львова відомого українського піаніста Олексія Ботвінова та турецького перкусіоніста Бурхана Очала з успішно зреалізованим у багатьох містах України, Європи та світу проектом “Бах – Гольберг-варіації. Перезавантаження”. А в іншому прем”єрному проекті американський скрипаль румунського походження Алехандро Драго запропонує свою версію погляду на історію танго. Відомі мотиви П’яццоли, а також авторську музику Алехандро синтезує крізь своє бачення як соліст-скрипаль у супроводі інструментального ансамблю.

На фестивалі представляємо різні жанри музики. На замовлення посольства США в Україні, наприкінці травня, у часі «Днів Америки уЛьвові» готуємо концерт із кращих фрагментів музики Голлівуда, Бродвею, музики Гершвіна та Бернстайна. Солістка Дюссельдорфської опери Наталія Ковальова разом Із оркестром заспіває кращі зразки цієї музики. Концерт є і розважальним, і світлим, викликатиме хороші та позитивні емоції. Концерт вокальної музики представлятиме добре знана українська співачка з Відня Вікторія Лук’янець, улюблениця львівської публіки. Нещодавній проект у Львові був присвячений романсам Петра Чайковського. На фестивалі в її виконанні прозвучить абсолютно нова моно-програма Шубертіада, складена з пісенних циклів Франца Шуберта, який був великим мрійником і романтиком, любив життя, хоча життя не завжди любило його. Вперше у Львові скрипаль Валерій Соколов представить новий твір Концерт для скрипки з оркестром № 3 знаменитого українського композитора Євгена Станковича. Практично кожен концерт фестивалю Віртуози – це концерт-відкриття якогось твору, виконавця чи програми.

Журнал: Афіша
Розмовляла Ольга Максим’як
Фото: архів філармонії

https://issuu.com/am.lviv.ua/docs/am_05_14__2016

Share


Popular

23.09.2015 Media

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його 15...
29.09.2016 Announcements

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Concerts

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...