Фестиваль «Віртуози»

20.05.2016
Description

З 20 травня до 12 червня у Львові відбуватиметься XXXV міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози». З три тижні на сцені Львівської філармонії відбудеться 17 концертів за участі провідних музикантів із США, Швейцарії, Туреччини, Польщі, Румунії, Австрії, Німеччини, Ізраїлю, Норвегії, Великої Британії, Білорусі та України.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

«Цей фестиваль є брендом як для міста, так і для регіону, України. Це дуже поважний список учасників. Це фахові люди високого музичного мистецтва», – зазначила під час прес-конференції сьогодні, 17 травня, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

Особливістю цьогорічного фестивалю є те, що кожен концерт – це відкриття твору, виконавця, композитора чи програми.

Гендиректор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп розповів, що зіркою «Віртуозів» буде всесвітньо відомий баритон з Великобританії Павло Гунька. Він виконуватиме українську музику на тексти Шевченка. А Вікторія Лук’янець з Відня спеціально вчить пісенний цикл Шуберта, який, напевно, у Львові ще не виконували.

Сивохіп також зазначив, що значна частина виконавців у Львові будуть вперше. Йдеться, зокрема, про Олексія Ботвінова та Бурхана Очала з Туреччини, що представлять прекрасний проект «Бах. Перезавантаження», американського скрипаля із США Александро Драго, який разом з оркестром виконуватиме потрійний концерт Бетховена, німецького диригента Фолькера Шмідта-Гертенбаха.

«Молодий піаніст Антоній Баришевський, диригент Наталія Пономарчук бувають надто рідко, але це прекрасні віртуози. Також щороку приїжджає Валерій Соколов, якого я назвав би молодим віртуозом Львова. Він створює своєрідну ауру виконання. Також приїдуть прекрасні польські віолончелісти Бартош Козяк та Магдалена Боянович. Тобто, імен насправді дуже багато. Це означає, що фестиваль живе своїм добрим професійним життям», – сказав В. Сивохіп.

Зазначимо, також під час фестивалю у рамках Днів Америки у Львові відбудеться концерт кращих фрагментів музики Голлівуду та Бродвею. Крім того, у проекті оркестру «INSO-Львів» гість фестивалю В’ячеслав Грязнов представить свою версію для перекладу фортепіано і симфонічного оркестру опери Джорджа Гервіша «Поргі і Бесс».

У проекті «Молоді віртуози» камерний оркестр Collegium Musicum супроводжуватиме програму талановитої української гобоїсти з Норвегії Марії Карпінець. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/05/17/na_festyval_virtuozy_do_lvova_zidutsya_providni_muzykanty_svitu_699819

Share


Popular

23.09.2015 Media

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його 15...
29.09.2016 Announcements

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Concerts

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...