Вшанують пам’ять Василя Сліпака

14.12.2016
Description

Традиційна серія Бетховенських вечорів у Львівській філармонії цього року розпочнеться з урочистого концерту пам’яті Василя Сліпака, який загинув в АТО. Щоб вшанувати героя, на сцені філармонії виступить чоловіча хорова капела «Дударик», яка разом з Академічним симфонічним оркестром виконає «Урочисту месу» («MissaSolemnis») Людвіга ван Бетховена.

Про це повідомляє прес-служба Львівської філармонії.

Директор філармонії Володимир Сивохіп порівняв Василя Сліпака з міфічним героєм Гераклом (в юності – Алкідом), який обрав шлях випробувань та доброчесності. Він розповів, що символічно однією з перших ролей співака був саме Алкід з однойменної опери Дмитра Бортнянського.

«В нас часом прийнято казати: полягло вже понад дві тисячі вояків, тоді чому ви чіпляєтесь тільки за одного? Це пострадянське колективне мислення – ми беремо все масою, кількістю. Але будь-який маленький хід історії роблять особистості. І Василь Сліпак – саме така особистість, тому він має виділятися, – зазначив директор філармонії. – Визначний та самодостатній артист, він сам обрав цю дорогу і пройшов її. Такий подвиг вартий найвищого вшанування і пам’яті. Особливо у стінах філармонії, де Василь Сліпак 25 років тому розпочинав свій творчий шлях».

На вшанування пам’яті митця відбулося вже понад десять концертів у Франції, США та інших країнах. Як зазначається, для України цей концерт – один з перших заходів, присвячених Василеві Сліпаку. За словами директора філармонії, можливо, в майбутньому буде також організовано конкурс молодих вокалістів імені Сліпака та масштабні заходи на річницю його загибелі.

Володимир Сивохіп розповів, що серія бетховенських вечорів відбувається у філармонії вже близько п’яти років і «Урочиста меса» була вже давно запланована на відкриття цьогорічного циклу концертів. Проте згодом керівництво філармонії вирішило також присвятити перший вечір музики Бетховена Василеві Сліпаку. Заходи до вшанування пам’яті співака також мали відбутися у Оперному театрі, проте їх скасували.

В холі філармонії з 8 до 20 грудня (день народження Сліпака) також відбуватиметься фотовиставка «Тиха пам’ять», присвячена моментам з життєпису героя. На світлинах зображена його юність, творчий шлях та кращі ролі, і нарешті – останні фото з війни. Організацією виставки опікувався брат співака – Орест Сліпак.

Соліст «Дударика» Андрій Кузик розповів, що зустрівся з Василем Сліпаком в хоровій капелі у 80-ті роки й вони товаришувати з тих часів. Друг співака пригадав, як той успішно розвивав свій голос, потім вступив до консерваторії та виїхав до Франції. Андрій Кузик згадував Василя Сліпака як світлу й відкриту особистість, котра намагалася підтримувати Україну за допомогою проектів, згодом в часи Євромайдану і на війні. «Коли треба було зі зброєю в руках боронити Україну, він прийняв це рішення», – зазначив Андрій Кузик.

Нагадаємо, Василь Сліпак, оперний співак зі світовим ім’ям, який 19 років жив у Франції, працював у Паризькій опері, але з початком російської агресії кинув європейську кар’єру та повернувся захищати Батьківщину, воював у лавах Правого сектору, загинув на фронті під Донецьком 29 червня цього року.

Його поховали 1 липня на Личаківському кладовищі у Львові.

Президент Петро Порошенко нагородив Василя Сліпака орденом «За мужність» посмертно.

Share


Popular

23.09.2015 Media

Яскрава мелодика композитора Д. Січинського. Львівська обласна філармонія

Найважливіша фігура серед цьогорічних ювілеїв – Денис Січинський, другого жовтня в цьому році маємо його 15...
29.09.2016 Announcements

Фестиваль «Контрасти»

Від 30 вересня до 9 жовтня у Львові відбудеться XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У п...
04.04.2016 Concerts

В Мариуполе

"Виртуозы Львова" подарил мариупольцам музыкальный праздник. 4 апреля в рамках проекта «Єдина Україна: С...