Скрипка і модульні синтезатори

Фоє концертного залу

Неділя 13.10.2019 / 21:00

Дует Домбровський/Манько був створений у квітні 2018 року в Познані. Це результат колаборації Давіда Домбровського (PL) — модулярний синтезатор і Остапа Манька (UA) — скрипка + електроніка. Члени дуету пов’язані з познанською експериментальною сценою. У своїй музиці поєднують нову класику, noise, ambient, мінімалізм, сонористику, сучасну класичну музику, розширені інструментальні техніки. Основною складовою є вільна і контрольована імпровізація. Дует виступив у Львові (фестиваль «Vox Electronica»), Києві («Книжковий Арсенал»), Харкові («Культура звука»), Маріуполі («Платформа ТЮ»), Берліні («Willows Nest»), Торуні («Kulturhauz»), Бидгощі («Mózg»), Мехові (фестиваль «Gadafest»), Острові (фестиваль «Defibrylator»), Гожові (Dym Festival Before), Збоншині (фестиваль «Експеримент»), Щецині, Познані. Презентував свій твір на компіляції «Uno» незалежної студії «Wielu Nagrania».

Давід Домбровський — музикант, театральний композитор, перформер. Створив музику до спектаклів: «Солодка Фібі» («Teatr Niekonsekwentny» в Щецині), «Смерть робітника», «Смерть комівояжера» (Teatr im. Węgierki у Білостоку), реж. Іво Ведрал, а також «Стелю вічне ложе» («Teatr Polski w Poznaniu») і «Вічний квітень», реж. Аґнєшка Коритковська-Мазур («Teatr Polski w Poznaniu»), «Розповіді із забуття», реж. Duda Paiva («Teatr Animacji» в Познані), «No More Tears» («Polski Teatr Tańca» в Познані), реж. Іво Ведрал. Співорганізатор фестивалю «Gadafest». Зараз творить аудіовізуальні проєкти: «resmover», «Foton Bombers», «NIE/WIEM», «Eternit», «Random Mode», Junosty, Dąbrowski/Mańko, Drogi Krajowe. Реалізував багато звукових інсталяцій і перформативних проєктів, серед них: «Długi Stół» («Довгий стіл») — «Malta Festival», 2016; «Limbo» — «Malta Festival», 2017; «Blank Space» — «Malta Festival», 2018; «Antologia Historii Niepotrzebnych» («Антологія непотрібних історій»), 2017 і 2018. Проєкт «Кордон» виник у співпраці з організаціями України («АртПоле», «Платформа ТЮ»). Він був представлений у Маріуполі, Києві, Познані.

Остап Манько — скрипаль, який творить у жанрах академічної, нової, електроакустичної, імпровізаційної музики. Випускник Музичної академії ім. М. Лисенка у Львові. Навчався у таких педагогів: Ю. Онищенко, Ю. Калішевська, Б. Брила, Л. Онищенко, Г. Павлій, К. Сметана, П. Томас, А. Іванов, Л. Прунару, М. Меллінґер, С. Шардт. Лауреат скрипкових конкурсів. Нагороджений Стипендією Президента України (2001), Стипендією Олега Криси (2005), Стипендією Міністра Культури і Національної Спадщини «Gaude Polonia» (2007, 2009). Працював у камерному оркестрі «Леополіс», Камерному оркестрі «Perpetuum Mobile», Симфонічному оркестрі Львівської філармонії, Вроцлавському камерному оркестрі «Leopoldinum». Був концертмейстером у міжнародних проєктах «Lutosławski Youth Orchestra» (2005) і »I,Culture Orchestra» (2011). Зараз працює в Оркестрі Познанської філармонії. Член колективів нової музики «Sepia Ensemble» (Познань), «Constanty» (Львів), співзасновником якого він є, дуету Домбровський/Малько і Познанського імпровізованого оркестру. Співпрацює зі студіями електроакустичної музики у Львові, Познані і Кракові. Бере участь у фестивалях сучасної музики: «Контрасти», «KyivMusicFest», «Warszawska Jesień», «Musica Polonica Nova», «Musica Electronica Nova», «Vox Electronica», «Leo Festiwal», «Poznańska Wiosna Muzyczna», «7 nurtow/7 brzmień».

Виконавці :

• Дует Dąbrowski/Mańko (PL)