Магія флейти

Вівторок 16.08.2022 / 18:00

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане IX Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 15-28 серпня.

Основною концепцією цьогорічного, вже дев’ятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, директором – Сергій Бурко.

Цьогоріч на гостей очікують шість унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях знаних колективів і солістів.

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та  витончених музичних вечорів.

***

З магією флейти пов’язано чимало легенд та історій, а про божественну сутність одного з перших інструментів на землі зазначається навіть у оповідях про життя Пророка Мухаммада. Згідно з однією з них, коли Пророк Мухаммад  повідав Алі таємницю божественної любові, той не в силах винести тяжкості цієї таємниці, вигукнув її в порожній колодязь.Очерет, який виріс після цього з колодязя, при кожному подиху вітру розкриває цю таємницю всьому світу.

• Юрій Шутко, флейта (Київ)

• Невідомий автор XVI ст. Варіації на тему балади «Зелені рукави» (Редакція Ю. Шутка)
  • Йоганн Себастьян Бах (1685-1740). Партита ля мінор, BWV 1013 у 4-х частинах:
    • Алеманда
    • Куранта
    • Сарабанда
    • Бурре
  • Карл Філіпп Емануель Бах (1714-1788). Соната ля мінор, H.562 / Wq.132 у 3-х частинах:
    • Poco Adagio
    • Allegro
  • Антонін Стаміц (1750-1796). Рондо Капричіозо, IAS 15
  • Леонардо ді Лоренцо (1875-1962). «Пан» з «Міфологічної сюїти», тв. 38 №1
  • «Марсій» з «Міфологічної сюїти», тв. 38 №2
  • Клод Дебюссі (1862-1918). «Сирінкс» для флейти соло, L.129
  • Артюр Онеґґер (1892-1955). Танок Кози, H. 39
  • Жак Ібер (1890-1962). «П’єса» для флейти соло
  • Зігфрід Карг-Еллерт. Соната Апасіоната фа-дієз-мінор, тв. 140
  • Ежен Бозза (1905-1991). «Відображення» для флейти соло, тв. 38

Марія Сидорак, модераторка події

Сергій Бурко, арт-директор фестивалю

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!