BARBIER & Rhapsodie

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 15.11.2019 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

80-400

Абонементи діють

Опис

Масштабність та майстерність – саме так можна охарактеризувати концертну програму під назвою BARBIER & Rhapsodie!

Тендітна, граційна французька піаністка Кім Барб’є виконає один з найвідоміших концертних творів фортепіанного репертуару ХХ століття, який відомий більшості завдяки популярній композиції, що лежить в його основі, а також неабиякій технічній виконавській складності, про яку зазначав також і її автор! Мова йде про Рапсодію на тему Паганіні С. Рахманінова, написану на основі 24-го капрису Н.Паганіні.

Надзвичайно віртуозне півгодинне полотно потребує під соліста (адже твір написаний для фортепіано та оркестру) неабиякої підготовки та витримки. Рапсодія вражає багатством образів і настроєвих нюансів та є до снаги лише кращим!

Партію оркестру виконає Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Диригуватиме Тарас Криса!

Другою композицією програми є останній зразок жанру симфонічної поеми у творчості Ріхарда Штрауса – «Життя героя», ор.40. Твір відрізняє колосальний склад оркестру, а також величезна тривалість – понад 40 хвилин, що перевершила усі зразки  цього жанру Ф. Ліста та самого Р. Штрауса.

Твір є програмним, а центральний у ньому – алегоричний образ героя та його боротьби. Існує також версія, що композиція автобіографічна, а її героєм був сам Р. Штраус. Однак яким би не був задум, окрім філософських роздумів та мілітарної риторики твору, симфонічна поема наповнена чудовими епізодами, сповненими іронії та пародії. Також у ній присутні автоцитати композитора, зокрема із симфонічних поем автора «Так говорив Заратустра», «Тіля Ойленшпіґеля», «Дон Кіхота», «Дон Жуана» та «Смерть і просвітлення».

Прозвучить знаменита композиція майстра у виконанні АСОЛНФ під орудою Тараса Криси.

Виконавці:

  • Кім Барб’є – фортепіано
  • Марко Комонько – скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Тарас Криса – диригент

 

Програма:

  • С. Рахманінов. Рапсодія на тему Паганіні
  • Р. Штраус. Симфонічна поема «Життя героя»

Світлини з концерту 

Фото Василь Зорена

Поділитись