Концертний зал Людкевича
Концертний зал ім. С. Людкевича
80-400
Абонементи діють
Масштабність та майстерність – саме так можна охарактеризувати концертну програму під назвою BARBIER & Rhapsodie!
Тендітна, граційна французька піаністка Кім Барб’є виконає один з найвідоміших концертних творів фортепіанного репертуару ХХ століття, який відомий більшості завдяки популярній композиції, що лежить в його основі, а також неабиякій технічній виконавській складності, про яку зазначав також і її автор! Мова йде про Рапсодію на тему Паганіні С. Рахманінова, написану на основі 24-го капрису Н.Паганіні.
Надзвичайно віртуозне півгодинне полотно потребує під соліста (адже твір написаний для фортепіано та оркестру) неабиякої підготовки та витримки. Рапсодія вражає багатством образів і настроєвих нюансів та є до снаги лише кращим!
Партію оркестру виконає Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Диригуватиме Тарас Криса!
Другою композицією програми є останній зразок жанру симфонічної поеми у творчості Ріхарда Штрауса – «Життя героя», ор.40. Твір відрізняє колосальний склад оркестру, а також величезна тривалість – понад 40 хвилин, що перевершила усі зразки цього жанру Ф. Ліста та самого Р. Штрауса.
Твір є програмним, а центральний у ньому – алегоричний образ героя та його боротьби. Існує також версія, що композиція автобіографічна, а її героєм був сам Р. Штраус. Однак яким би не був задум, окрім філософських роздумів та мілітарної риторики твору, симфонічна поема наповнена чудовими епізодами, сповненими іронії та пародії. Також у ній присутні автоцитати композитора, зокрема із симфонічних поем автора «Так говорив Заратустра», «Тіля Ойленшпіґеля», «Дон Кіхота», «Дон Жуана» та «Смерть і просвітлення».
Прозвучить знаменита композиція майстра у виконанні АСОЛНФ під орудою Тараса Криси.
Виконавці:
Програма: