Барток&Барток

Концертний зал Людкевича

Субота 26.09.2020 / 18:00

Концертний зал Людкевича

Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 100 грн

Опис

Музика угорського композитора Бели Бартока прозвучить у виконанні відомого львівського подружжя піаністів – Оксани Рапіти та Мирослава Драгана. Знаково, що саме у цей день, 26 вересня, минає 75 річниця із дня смерті митця, тож у такий спосіб музиканти вшанують його пам’ять.

Програма події є не менш символічною, адже її складуть дві композиції Бели Бартока, написані митцем спеціально для себе та дружини – Дітти Пасторі, відомої угорської піаністки. Їй композитор присвятив немало творів, також музиканти активно концертували як фортепіанний дует.

Твори, які звучатимуть в програмі, є зразками крупних форм творчості композитора. У Сонаті для двох фортепіано та перкусії  Барток трактує фортепіано насамперед як ударний інструмент із величезною кількістю технічних можливостей. Завдяки цьому тембри камерного ансамблю поєднуються надзвичайно органічно та мовби перебувають в одній звуковій площині.

«Твір доволі складний. Складається він із трьох частин. Ми вже неодноразово його виконували, але у цьогорічних «Контрастах» будемо його інтерпретувати із величезним задоволенням», – розповідають музиканти.

Сюїта для двох фортепіано тв.4b  чотиричастинна, твір має зовсім іншу звукову концепцію: тут присутні неофольклорні риси, а також яскрава темброва колористика. Перша версія Сюїти створена у 1905-1907 роках для оркестру, однак згодом, у 1943 році композитор здійснив транскрипцію твору для двох фортепіано. Саме ця версія прозвучить у події.

«Це яскравий зразок творчості молодого Бартока. Та вже навіть твори митця, написані в перше десятиліття ХХ століття, сповнені оригінальних ідей та задумів, згодом ставали зразками для митців наступних поколінь, відкривали їм нові горизонти.

Сюїта для двох фортепіано тв.4b Бели Бартока звучить в українських  концертних програмах нечасто. Востаннє ми з Оксаною Рапітою виконували її також у рамках «Контрастів» у 2000 році. В цілому репертуар події покаже дві грані творчого стилю композитора: раннього та зрілого», – зазначає Мирослав Драган.

Виконавці:

  • Оксана Рапіта & Мирослав Драган, фортепіано
  • Дмитро Олійник & Ярослав Галан, ударні

 

Програма:

Бела Барток (HU / 1881-1945)
      • Сюїта для двох фортепіано, тв.4b (1943)
      • Соната для двох фортепіано і ударних (1937)

Водночас відбуватиметься онлайн-трансляція події на Youtube-каналі Львівської національної філармонії, яка буде доступна для перегляду виключно під час події.

Фестиваль організовує ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ

у партнерстві з ЛЬВІВСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Підтримка Фестивалю:

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛОДА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА
 Львівська національна філармонія - Барток&Барток Львівська національна філармонія - Барток&Барток Львівська національна філармонія - Барток&Барток

 

Партнери Фестивалю:

GOETHE-INSTITUT В УКРАЇНІ Goethe-Institut Ukraine
ПРЕДСТАВНИЦТВО OeAD У ЛЬВОВІ Kooperationsbüro Lemberg – Австрійське бюро кооперації у Львові
ІНСТИТУТ АДАМА МІЦКЕВИЧА Instytut Adama Mickiewicza
Львівська національна філармонія - Барток&Барток Львівська національна філармонія - Барток&Барток Львівська національна філармонія - Барток&Барток Львівська національна філармонія - Барток&Барток Львівська національна філармонія - Барток&Барток

 

Головний медіа партнер Фестивалю The Claquers

Львівська національна філармонія - Барток&Барток

Поділитись