Blitz&Tragische

Концертний зал ім. С. Людкевича

П’ятниця 22.11.2019 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

80-300

Абонементи діють

Опис

Усі композиції програми об’єднує час їх написання, адже вони були створені впродовж перших двох десятиліть ХІХ століття знаменитими представниками раннього Романтизму. Карл Марія фон Вебер є творцем першої німецької романтичної опери під назвою “Вільний стілець” (1821), увертюра до якої прозвучить у виконанні АСОЛНФ. Франц Шуберт більше відомий завдяки своїм пісням, яких створив понад 600. Окремі їх уривки можна почути у відомих кінофільмах. Однак не менш цікавою є його Симфонія №4, що має підзаголовок “Трагічна”. Вона створена у 1816 році, коли композитору було всього 19 років. Почути її в оркестровому виконанні митець так і не зміг, тому що вперше вона була виконана лише через 20 років після його смерті.

Завершить вечір композиція знаменитого скрипаля ХІХ століття – Концерт для скрипки з оркестром №1 (1817) Н.Паганіні. Про нього існує чимало легенд, а його постать і досі цікавить багатьох. Зокрема, цьому скрипалю й композитору присвячено понад 15 кінофільмів.

Виконає Концерт для скрипки з оркестром №1 Н.Паганіні видатний скрипаль сучасності, Марко Комонько, у супроводі АСОЛНФ. Диригуватиме Гудні Емільсон.

У такому творчому тандемі (М.Комонько, Г.Емільсон та АСОЛНФ) музиканти виступали на сцені Львівської національної філармонії вже не раз, щоразу презентуючи гостям нові програми. Тож запрошуємо насолодитися знаковими композиціями романтичної музики у чудовому виконанні!

Виконавці :

  • Марко Комонько – скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Гудні Емільсон – диригент

Програма :

  • Карл Марія фон Ве́бер. Увертюра до опери «Вільний стрілець»
  • Франц Петер Шуберт. Симфонія № 4 “Трагічна“
  • Нікколо Паганіні. Концерт для скрипки з оркестром №1

Поділитись

Партнери