Concerto Pizzicato

Фойє концертного залу філармонії.

03.01.2019 / 19:00

70-70

Опис

Й. С. Бах – скрипаль, органіст і клавесиніст із чудовим голосом, завершує  своє навчання у місті Люнебурґ. Окрім здобуття практичних навиків,  вивчення рукописів старих німецьких й італійських майстрів, це був ще й період знайомства із французькою клавесинною музикою. Про це свідчать переписані його рукою у «Люнебурзькій збірці» п’єси французьких клавесиністів, які стали орієнтиром створення  генієм циклічних форм для клавесина.

У 1704 р. Бах отримує посаду органіста Нової церкви в місті Арнштадт. У цей трирічний період, як органіст і виконавець на клавірі, Й. С. Бах підкорює справжні висоти майстерності. Тут вперше проявилася і сила його композиторської обдарованості. У Арштадті з’явився найбільш ранній із клавірних творів Й. С. Баха – сповнене м’якої лірики і гумору «Капрічіо на від’їзд коханого брата». Цей твір є прикладом впливу клавесинної програмної музики Франсуа Куперена.

Подальше вивчення композитором техніки письма французьких клавесиністів відбулося у Ваймарський період його творчості.

Тоді ж, під час служби органістом у графа Ернста Ваймарського, увагу молодого генія полонив і блискучий концертний скрипковий італійський стиль. Пластику кантиленних мелодій Й. С. Бах почерпнув зі скрипкових концертів Антоніо Вівальді. Розквіт скрипкового мистецтва в Італії був пов’язаний із культивуванням нових форм світської музики. У 1735 році написаний Й. С. Бахом «Італійський концерт» став успішним фіналом тривалої праці композитора над створенням німецького сольного клавірного концерту. Чисельні «бахівські» клавесинні концерти – це результат переосмислення і пристосування до клавірного викладу італійських скрипкових творів.

Цей дивовижний вечір буде присвячено саме цьому етапу творчості Короля бароко! Насолоджуйтеся досконалими гармоніями і тонкою мелодикою “бахівського” клавесину!

У програмі:

Й. С. Бах – А. Марчелло. Концерт ре мінор, BWV 974
Й. С. Бах. Токата мі мінор, BWV 914
Й. С. Бах. Партіта Сі-бемоль мажор, BWV 825
Й. С. Бах. Чакона зі скрипкової партіти ре мінор, BWV 1004
Й. С. Бах. Італійський концерт, BWV 971

Поділитись