Контрасти 27. From the roots

Концертний зал Людкевича

04.10.2021 / 19:00

Концертний зал Людкевича

150

Абонементи діють

Опис

4 жовтня в рамках 27 Міжнародного фестивалю «Контрасти» на сцені Концертного залу Людкевича пролунає програма «Від коріння». Розпочнеться подія виконанням композиції «Присвята» Богдани Фроляк. Спільно із Львівським камерним оркестром «Академія» (керівник і концертмейстер Артур Микитка) під батутою Ігоря Пилатюка виступить піаніст Йожеф Ермінь. Йому і присвячений цей твір, про що авторка зазначає так:

«Це присвята дорогій Людині, високому Музиканту і вірному Другу. У творі використані цитати одного з найулюбленіших творів Йожефа Ерміня, попри те, що я вперше у своїй творчості використовую цитати з музики інших композиторів. Та у цьому випадку, думаю, цей Великий Композитор не образиться на мене за це… Та й великий Музикант теж…».

Звертаючись до глибинних питань спадкоємництва, традиції, національної належності як одних із визначальних у композиторській творчості, програма вечора піде стежками композиторів, пов’язаних зі Львовом. Відбудуться світові прем’єри «Рефлексій за Бетховеном» Віктора Камінського, «Маленької серенади» Ольги Криволап. Особливістю стане перше виконання в Україні твору уродженця Львівщини Юзефа Кофлера, «15 варіацій на дванадцятитонову серію»: митця, народженого в час, коли модерні тенденції почали нуртувати з неспинною силою, називають прообразом авангарду польської музики XX століття. Композиція завершує перший період, момент становлення стилю Кофлера, який динамічно увібрав та переосмислив шонбергівський додекафонний метод, перетворивши його на ґрунті неокласично прозорої структури музики. З поверненням до неокласицизму асоціюється й останній твір програми, «Партита №3» Мирослава Скорика, презентація творчого доробку якого належить до основних тематичних напрямків цьогорічних «Контрастів».

Виконавці:

    • Йожеф Ермінь, фортепіано (UA) 
  • Львівський камерний оркестр «Академія» (керівник і концертмейстер Артур Микитка, UA)
  • Ігор Пилатюк, диригент (UA)

Програма:

  • Богдана Фроляк (*1968, UA). «Присвята» для струнних і фортепіано (2020)
  • Віктор Камінський (*1953, UA). «Reflexion nach Beethoven» для струнних (2021, світова прем’єра)
  • Ольга Криволап (*1951, UA). «Маленька серенада» (2021, світова прем’єра)
  • Юзеф Кофлер (1896–1944, PL). «15 варіацій на дванадцятитонову серію» для струнного оркестру, тв. 9а (1931, українська прем’єра)
  • Мирослав Скорик (1938–2020, UA). «Партита №3» для струнного оркестру

Поділитись