28 Контрасти. Прелюдія

Субота 01.10.2022 / 20:00

Концертний зал Людкевича

150–250

Опис

LIMBO

сценічний вокальний перформанс

Присвячується Марії Калесніковій та всім українським і білоруським жертвам
тоталітарних, цинічних і жорстоких режимів у росії та білорусі.

 

«Поглинаючи» та «бути поглиненим» в цій особливій програмі постає як метафора: від туги, майже алегоричного споживання їжі до «кровожерливого поглинення», через «бути поглиненим» до «пожертви собою» як похмурого катарсису. Так само як «Simple Songs & Lieder des Verzehrens» Свена Інґо Коха, написані разом з автором пісень Яном Вагнером, й чотири інші цикли, створені на замовлення виняткової артистки Вікторії Вітренко для її проєкту “LIMBO”. Образ співачки, яка акомпанує собі на фортепіано, як найінтимніший вираз власного зосередження, описує «лімбо», стан підвішеності, в який нас поставила ще пандемія. Обрані вокальні твори виявляють різноманітні психологічні стани буття.

Гра з близькістю і відстанню, самотністю відображають не лише ситуацію пандемічної замкнутості для артистки, а й загрозливу ситуацію в Україні (у циклі пісень Алли Загайкевич «Ознаки присутності» теперішнє стало глобальною катастрофою лише за кілька тижнів після прем’єри 6 лютого 2022 року), а також ізоляцію учасниці опору в камері: «Лімбо» присвячений білоруській колезі та подрузі Марії Калесніковій, яку нещодавно засудили до 11 років ув’язнення. Таким чином, тема ірраціонального лімбо набуває драматичного, дуже реального виміру.

Тексти вокальних циклів

 

  • Вікторія Вітренко, вокал, фортепіано та виконання
  • Титус Селге, режисер
  • Астрід Айзенбергер, дизайн костюмів

 

Програма:

  • Агата Зубель (1978). 3 пісні для співачки, яка акомпанує собі (2021/2022)
  • Алла Загайкевич (1966). «Ознаки присутності» для сопрано та фортепіано на тексти Ії Киви (2021)
  • Їн Ван (1976). «Освітлення». 3 пісні для фортепіано, голосу та електроніки (2022)
  • Свен-Інго Кох (1974). «Прості пісні», «Lieder des Verzehrens» за віршами Яна Вагнера (2020–2021)
  • Максим Шалигін (1985). «Lieder der Heilgen Narren». Пісенний цикл для жіночого голосу та фортепіано (2009/10)

 

За підтримки Goethe-Institut в Україні

Проєкт створено за підтримки Musikfonds/Die Beauftragte der Bundesregierung в рамках програми NEUSTART KULTUR у співпраці з Musik der Jahrhunderte e.V.

Модераторка: Поліна Кордовська
Трансляцію забезпечують:

Камера: Андрій Зелений
Режисер ефіру: Микола Хшановський
Звукорежисер трансляції: Мар’ян Лесюк
Продюсер: Богдан Сегін

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Поділитись

Партнери