Контрасти 29. ПУЛЬС-МАРАТОН / Duo Sonoro

Субота 07.10.2023 / 21:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

Пульсує, запускає всі процеси і дає змогу відчувати життя на повну! Ми переконані, що так працює культура. Активізує небайдужих шукати в неосяжній глибині наших традицій і новаторства, нестримно креативити й досліджувати — однак залишаючись правдивим перед собою. Культура рухає світ з шаленою швидкістю, повнокровно тече у розмаїтому сьогоденні та змушує знайомитись з українським якнайскоріше. Саме на візіях українського фокусується сьогодні Львівська національна філармонія.

29-й раз, з 29 вересня по 8 жовтня відбуватиметься Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Цьогоріч у програмі 14 подій 10-денного маратону, для яких знані колективи Львова, гості з Києва, Польщі й Німеччини приготували справжні твори-перлини, які нечасто лунають навіть на наших сценах. Кожну паузу й звук сьогодні присвячуємо незламним українцям. І віримо, що музика діє цілюще: вона дає сили й далі боронити наші переконання, свободу та майбуття.

___

Програми «Duo Sonoro» вже не вперше обʼєднують цілковиті протилежності. На цей раз програма дуету – оригінальний та обʼємний погляд на музику другої половини ХХ століття. Якими були в ці роки Україна, Угорщина, Японія, Естонія, Польща, якими їх почули композитори, чиї імена згодом стали символами цих країн?

Розпочне концерт Соната для скрипки та фортепіано Володимира Загорцева, написана ще до першої творчої паузи. Вона є артефактом музичних пошуків Київського авангарду, до якого також належав і Валентин Сильвестров, однак до програми увійшли його твори написані десятиліттями пізніше, з притаманною композитору медитативністю та мелодійністю, а також пʼєси менш виконуваного Юрія Іщенка, який теж зосередився на мелодії, однак вона в нього стає живим нестримним голосом, що увібрав в себе інтонації від степів Херсонщини до лісів Карпат. Від гір України до гір Японії нас переносить програма «Duo Sonoro», до Тору Такеміцу, назва пʼєси якого перекладається «З далекого краю хризантем і листопадового туману», споглядальні настрої якої перейдуть до Трьох пʼєс для скрипки та фортепіано Дьордя Куртаґа та «Перетворення» Ерккі-Свена Тююра. Завершуватиме концерт раптове повернення до авангарду – «Subito» Вітольда Лютославського.

• «Duo Sonoro»
    • Андрій Павлов, скрипка
    • Валерія Шульга, фортепіано

• Володимир Загорцев (1944-2010). Соната для скрипки та фортепіано (1964)