Контрасти 27. Opening*

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 01.10.2021 / 19:00

Концертний зал Людкевича

150

Абонементи діють

Опис

*Контрасти. Відкриття 

Відкриття Міжнародного фестивалю «Контрасти», що проходитиме уже 27-й раз у Львові, поєднає музику українських та зарубіжних авторів. Віолончеліст Йонас Краєнбюль, піаністка Андреа Віслі та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Володимира Сивохіпа виконають прем’єри таких композиторів, як Ян Клусак, Ганс Шойбле, Герман Ґьотц, Леон Боельманн та Богдана Фроляк.

Звичне багатонаціональне розмаїття авторів цього вечора презентуватиме контрастні Чехію, Німеччину, Швейцарію, Францію, й, звісно, Україну. Традиційно фестиваль звертається до музики найновішої: Інвенція XI Яна Клусака написана у 2020 році. Автор, що одним з перших в окупованій Чехії звернувся до заборонених на той час технік нововіденської школи, через півстоліття продовжив знаковий цикл, створений впродовж 1961–1973 років. 

Згаданий привілей відкриття обіцяний і твору одного з найважливіших представників швейцарської школи Ганса Шойбле. Його Концерт для віолончелі з оркестром є однією з таємничих робіт, що збереглись у Центральній бібліотеці Цюриху, пам’яткою післявоєнного часу. Яскравий соліст, Йонас Краєнбюль, контрастом до цієї композиції обрав короткі, але красномовні «Варіації» француза Леона Боельманна. До того ж архів цієї ж бібліотеки містить Концерт ще одного незаслужено забутого митця Германа Ґьотца. Його самобутня творчість оживе у виконанні відомої піаністки Андреа Віслі. 

На зміну романтичності прийде особлива присвята патрону Львівської філармонії, класику української музики Мирославу Скорику, що відійшов у засвіти 2020 року. Концерт завершить in memoriam, осмислене та створене відомою українською авторкою Богданою Фроляк. Відтак темою «Контрастів» та їхнім девізом стане «past-moderne / post-moderne», тобто перш за усе одночасне прагнення встановити контакт сучасності із минулим, пам’яті історії — та її невпинного творення. 

 

Виконавці:

  • Йонас Краєнбюль, віолончель (CH)
  • Андреа Віслі, фортепіано (CH)
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Володимир Сивохіп, диригент (UA)

 

 

Програма:

  • Ян Клусак (*1934, CZ). Інвенція XI, Варіації на Тему Карела Янечека (2020, світова прем’єра)
  • Ганс Шойбле (1906–1988, CH). Концерт для віолончелі з оркестром тв. 41 (1955, світова прем’єра)
  • Герман Ґьотц (1840–1876, DE / CH). Концерт для фортепіано з оркестром №1, мі-бемоль мажор, тв. 15 (1867, українська прем’єра)
  • Леон Боельманн (1862–1897, FR). Варіації для віолончелі з оркестром тв. 23 (1893, українська прем’єра)
  • Богдана Фроляк (*1968, UA). «Adagio пам’яті Мирослава Скорика» (2021, світова прем’єра)

 

Львівська національна філармонія - Контрасти 27. Opening*

Музичний відділ Центральної бібліотеки Цюриха був заснований у 1971 році та швидко зарекомендував себе як наукова колекція європейського значення. У доповненні до великого фонду друкованої музики та звукозапису, сьогодні музичний відділ має один з найбільших у світі колекцій “Вагнеріани” та є важливим сховищем швейцарських музичних рукописів за останні 200 років. У фондах зберігається близько 200 заповітів композиторів, музикантів та музикознавців, таких як Ханс Георг Негелі, Отмар Шок, Генріх Зутермайстер, Володимир Фогель, Вільгельм Фуртвенглер та Пауль Буркхард.

Центральна бібліотека плідно використовує довірені їй матеріали різними способами. Наприклад, зараз видається серія компакт-дисків з музикою з його фондів, починаючи з тенорових пісень Цвінглі і закінчуючи музикою кінця ХХ століття. Навіть під час обіду в Predigerchor кожна програма містить принаймні один твір, що знаходиться в Центральній бібліотеці у вигляді рукопису, першого або раннього відбитка. Ці твори, іноді навіть прем’єрні, зіставляються з відомими творами з концертного репертуару, щоб помістити їх в ширший історичний контекст, таким чином виявляючи відповідності і контрасти.

 

Поділитись

Партнери