Danapris String Quartet

Концертний зал Людкевича

Середа 30.09.2020 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 100 грн

Опис

Danapris String Quartet – молодий камерний ансамбль, створений у 2018 році. Назва квартету має географічну прив’язку до однієї із найбільших українських річок – до Дніпра, адже латинською вона буде звучати саме як «Danapris». Струнний квартет у складі Андрій Павлов (скрипка), Ігор Завгородній (скрипка), Катерина Супрун (альт), Віктор Рекало (віолончель), має у репертуарі не лише «квартетну класику», а й також популяризує українську сучасну музику.

У рамках фестивалю «Контрасти» Danapris String Quartet презентує концертну програму, що об’єднає твори композиторів ХХ століття.

Про кожну з композицій програми розповів скрипаль Андрій Павлов:

«Сьомий квартет Сальваторе Шарріно – «наймолодший» твір програми концерту (написаний у 1999 році). Створений він був як спеціальна композиція для Міжнародного квартетного конкурсу Паоло Борчіані. Це один із найпопулярніших струнних квартетів цього майстра. Твір дуже серйозний в плані композиторської роботи та надзвичайно майстерний в тембровому плані.

«Маленький квартет» Володимира Загорцева – один з творів нашої програми дворічної давнини. Музичний матеріал у чотирьох частинах твору є дуже концентрованим. Хочеться також провести паралелі із Квартетом-піколо Валентина Сильвестрова та композиціями Анотона Веберна.

Квартети Дьордя Ліґеті та Дьордя Куртаґа – значні опуси у творчості цих митців, а також у контексті квартетного репертуару 2 половини ХХ століття.

Перший струнний квартет Дьордя Ліґеті, який має назву «Métamorphoses nocturnes» – один із найяскравіших його творів доеміграційного періоду. Угорський композитор Дьордь Куртаґ називав його «сьомим квартетом Бартока», адже відомо, що саме квартети Бартока надихнули до створення цієї композиції. Твір одночастинний та складається із 17-ти контрастних розділів.

«Officium Breve in Memoriam Andreae Szervánszky» Дьордя Куртаґа – доволі символічна композиція. Це такий собі твір-реквієм, адже Д. Куртаґа до написання квартету підштовхнула постать угорського композитора ХХ століття Ендре Шерванскі. У цьому творі композитор багато в чому розвиває ідеї Антона Веберна, зокрема у сфері гіперінтенсифікації музичної тканини. Твір має 15 лаконічних частин, окремі з яких будуються на основі тематичного матеріалу Канону, Кантати тв.31 А. Веберна, а також Ендре Шерванскі (остання частина циклу –  Arioso interrotto)».

Виконавці:

“Danapris String Quartet” 

Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet

у складі:

  • Андрій Павлов, перша скрипка
  • Ігор Завгородній, друга скрипка
  • Катерина Супрун, альт
  • Віктор Рекало, віолончель

 

Програма:

  • Сальваторе Шарріно (*1947). Quartetto No7 (1999)
  • Володимир Загорцев (UA / 1944-2010). «Маленький квартет» (1964)
  • Дьордь Куртаґ (HU / *1926). «Officium Breve in Memoriam Andreae Szervánszky» для струнного квартету, тв.28 (1988-1989)
  • Дьордь Ліґеті (1923-2006). Струнний квартет No1 «Métamorphoses nocturnes» (1954)

 

Водночас відбуватиметься онлайн-трансляція події на Youtube-каналі Львівської національної філармонії, яка буде доступна для перегляду виключно під час події.

Фестиваль організовує ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ Львівська національна філармонія

у партнерстві з ЛЬВІВСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ Lviv Composers Union
Підтримка Фестивалю:
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛОДА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА
 Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet
Партнери Фестивалю:
GOETHE-INSTITUT В УКРАЇНІ Goethe-Institut Ukraine
ПРЕДСТАВНИЦТВО OeAD У ЛЬВОВІ Kooperationsbüro Lemberg – Австрійське бюро кооперації у Львові
ІНСТИТУТ АДАМА МІЦКЕВИЧА Instytut Adama Mickiewicza
Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet
Головний медіа партнер Фестивалю The Claquers
Львівська національна філармонія - Danapris String Quartet

Поділитись