Французькі Імпресії

Концертний зал Людкевича

Субота 07.08.2021 / 19:00

Концертний зал Людкевича

110-290

Опис

Навіть упродовж спекотного львівського літа мистецьке життя міста не згортає своїх обертів. Цьогоріч вже вшосте у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбудеться фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile»! Його засновницею та директоркою незмінно є відома українська органістка Олена Мацелюх.

Темою цьогорічного фестивалю стануть подорожі та мандри, за якими ми усі так вже скучили! На нас чекають неповторні літні вечори, присвячені музиці різних епох, які звучатимуть у виконанні українських та закордонних музикантів. Ми будемо подорожувати різними країнами: пристрасною Іспанією, романтичною Італією, надзвичайною Францією… Завітаємо у країни, які наповнять нас приємною прохолодою – Естонію, Британію. Заглянемо навіть у Голівуд та на Бродвей. Завершиться наша подорож у рідній Україні.

На нас очікують 11 цікавих подій, що відбудуться впродовж 29 липня – 8 серпня 2021 року.  Зустрінемось у Львівській національній філармонії!

***

З імпресіонізмом ми познайомилися завдяки полотну Клода Моне «Враження. Схід Сонця». Далі виникла ціла школа французьких, а потім і не лише французьких художників-імпресіоністів. Не оминула ця течія й музичне мистецтво. Показовим представником імпресіонізму в музиці є Клод Дебюссі. Але окремі опуси двох інших видатних французьких композиторів ХХ століття – Моріса Равеля та Франсіса Пуленка – також можна трактувати з позиції імпресіонізму.

«Композитори-імпресіоністи вчилися чути світло, передавати у звуках рух води…», – так писав про французьких «майстрів звуку» відомий поет-символіст Стефан Маллярме. Саме цей митець вперше звернув увагу на прямі асоціації з мистецтвом художників-імпресіоністів у французькій музиці.

Унікальну можливість почути сповнену барв та кольорів музику французьких композиторів ми отримаємо на концерті фортепіанного дуету Світлани Позднишевої та Ольги Стрілецької.

 

 

Виконавці:

  • Світлана Позднишева, фортепіано
  • Ольга Стрілецька, фортепіано

 

Програма:

  • Франсіс Пуленк. Концерт для двох фортепіано
  • Франсіс Пуленк. Сонатина
  • Моріс Равель. Іспанська рапсодія
  • Моріс Равель. Альборада
  • Клод Дебюссі. 6 античних епіграфів

Поділитись