Слідами Гамельнського Щуролова

Неділя 14.08.2022 / 16:00

Концертний зал Людкевича

150–300

Опис

Постать таємничого флейтиста, який, згідно з легендою, заманив своєю музикою дітей з міста Гамельн у 1284 році, зберегла свою чарівність до сьогодні. Яку музику міг грати Щуролов?

Нещодавні дослідження показують, що ця фігура, швидше за все, була середньовічним офіцером-вербувальником, який грав на флейті (у Середньовіччі цих агентів також називали локаторами), якого аристократи з територій на південь від узбережжя Балтійського моря залучали молоді сім’ї до міграції в ці регіони. Ранні документи стверджують, що йому вдалося мобілізувати великий натовп молоді в Гамельні влітку 1284 року. Такі імена, як Гамель, Гамлер і Гамельников, можна знайти в польських телефонних книгах і сьогодні.

Норберт Роденкірхен, всесвітньо відомий фахівець із середньовічної флейтової музики, давно захоплювався фігурою Щуролова, що надихнула його розпочати пошук музичних джерел, пов’язаних тісно із тодішніми місцевістю та епохою. Йому пощастило з мелодіями принца Віцлава III Рюгенського та його вчителя, так званого «Unghelarte» [«Ненавченого»], доповненими стародавніми слов’янськими танцями з Північної Польщі та мелодіями німецьких міннезінгерів кінця XIII століття. 

На основі великого досвіду середньовічної імпровізації Норберт Роденкірхен використав ці музичні моделі, щоб сплести серію чарівних мелодій у стилі середньовічних мандрівних музикантів, які, цілком ймовірно, грав сам Щуролов. У 2012 році лейбл Christophorus випустив компакт-диск Норберта Роденкірхена «Гамельн 1284 — Середньовічна музика у слідах Щуролова», який отримав величезний міжнародний резонанс. Відомий німецький журнал Fono Forum писав: «Флейтист Норберт Роденкірхен глибоко занурився у світ Середньовіччя. (…) Музика розкриває давнє, майже чарівне заклинання».

 

Виконавці:

  • Норберт Роденкірхен (DE), середньовічні поперечні флейти
  • Остап Сливинський, читець

 

Програма: 

  • Середньовічна флейтова музика

 

Модераторка: Поліна Кордовська
Трансляцію забезпечують:

Камера: Андрій Зелений
Режисер ефіру: Микола Хшановський
Звукорежисер трансляції: Мар’ян Лесюк
Продюсер: Богдан Сегін

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів в онлайн-форматі від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Поділитись

Партнери