190–290
Концерт-іспит магістрів
Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка
До 180-річчя Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка відновлена одна з важливих закладених спільно з філармонією традицій — проведення державних іспитів у залі імені Станіслава Людкевича.
Виконавці:
Програма:
Свою Першу симфонію Брамс «випустив у світ» аж на 44-му році життя, хоча почав працювати над цим твором майже на півтора десятиліття раніше. І надалі Брамс чудово усвідомлював ту відповідальність, яка лежить перед ним як композитором у винятковому жанрі симфонії. Одним із вершинних зразків його творчості є Третя симфонія, написана за блискавичні літні місяці 1883 року у Вісбадені, в орендованій студії з видом на долину Рейну. Драматизм Третьої симфонії лише посилюється завдяки компактності твору, а її ліричні епізоди вражають інтимністю вислову митця.
Так кожна миттєвість нашого багатогранного життя розкриється впродовж імпрези новими барвами, і нагадає: задля цього різноманіття й існує музика. Соліст вечора Лев Менцінський презентує шедевр українського автора, Віктора Косенка — Концерт для скрипки з оркестром. У витонченій грі виконавця ви зможете розчути характерні інтонаційні посили композитора, а також символічні національні мотиви. Або ж – просто споглядати красу віртуозної гри, сміливої інтерпретації, і все це — спільно з Симфонічним оркестром оперної студії Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (художній керівник Юрій Бервецький) під орудою Модеста Менцінського.
Доповнить програму і премʼєра Симфонії №1 молодого львівського композитора Марʼяна Філя, який про свій твір зазначив наступне: «Сама симфонія показує і символізує наш час, час нашого існування, невизначеності й порядку. Хаос у ній уособлює світ і те, що з ним відбувається. Ця стихія не несе тільки негатив чи безлад, адже порядок постав із хаосу. Звʼязок протилежностей і став основою симфонії».