Козаки та дівчата Сліпака

П’ятниця 15.12.2023 / 17:00

Вхід вільний

Опис

Арт-проєкт 

Відкриття виставки присвяченої Василю Сліпаку під назвою «Козаки та дівчата Сліпака»

У світі Василь Сліпак відомий, як оперний співак, який володів унікальним тембром голосу, що поєднував риси і контртенору, і баритону. Він підкорив найвідоміші сцени оперних театрів: Бастилії, головний зал ЮНЕСКО в Парижі, Ковент-Гарден, Краківська опера та десятки інших.

Українці ж, зокрема, знають Сліпака як воїна, який  захищав нашу Землю.

Арт-проєкт організований в межах вокального конкурсу імені Василя Сліпака. Ми показуємо глядачеві, чим горів та дихав автор, «різного» Сліпака і висвітлюємо його особистість з кількох граней: як художника, так і музиканта та кулінара, який любив готувати під твори світових класиків. Виставка поєднує його начерки, ноти, а також особисті речі та фотографії. Ви побачите першу сопілку, на якій ще в «Дударику» дитиною грав автор. Також дорогі для нього предмети побуту, зокрема, посуд з яким Він пройшов всі свої вояжі від Франції до Італії. Ми знаємо Василя, як екстравагантного чоловіка, з унікальним стилем, який доповнювала ціла колекція капелюхів.

Ноти Василя Сліпака декоровані різними начерками, які віддзеркалюють Його думки та рефлексії у процесі роботи. Начерки мистця, на яких здебільшого зустрічаються козаки та красиві жінки, говорять нам про тяжіння автора до української культури та історії, а також пристрасний характер.

Виставка, організована Благодійним фондом Козицького в рамках мистецького проєкту «Ми і Світ», висвітлює різнопланову творчість сплетену в одній людині.

 

 

Поділитись

Партнери