Маестро. Вечір музики Віктора Камінського

П’ятниця 21.06.2024 / 18:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

190-290

Опис

До 180-річчя Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка

Десятиліттями Львівська національна музична академія є потужним мистецьким осередком України. В її стінах творили велети української музики: Станіслав Людкевич, Василь Барвінський, Микола Колесса, Анатолій-Кос Анатольський, Мирослав Скорик… З нею доля поєднала і відомого сучасного композитора – Віктора Камінського.

Розпочне вечір написана 40 років тому Симфонія №1, що належить перу ще молодого викладача Львівської консерваторії – Віктора Камінського. Завершена в 1981 році, Симфонія виявляє як багатоманітність образно-стильових орієнтирів, відкритість до різних художніх течій ХХ століття від неокласицизму, експресіонізму, до делікатних алюзій на архаїчний фольклорний колорит – так і оригінальність індивідуальної звукової палітри, раціонально-інтелектуальний тип мислення митця.

Секрет його успіху – крім природного таланту і прекрасної фахової школи – полягає ще й в головних рисах натури, в тих особливих духовних імпульсах, які зараз у психології називають механізмом життєтворчості. Основна з них – чесність і відповідальність щодо своєї неї. У кожному творі любовно виписується кожна деталь, незалежно від того, якого масштабу це опус, в якій стилістиці витриманий, для чого і для кого призначений.

Сам композитор так формулює своє творчо-естетичне кредо:
«Світ надто мінливий і розмаїтий, щоби обмежити себе якимись раз і назавжди встановленими рамками. Справжнє мистецтво завжди відкрите на нові враження і переживання. Еталон в мене дійсно є: це жива природа. В ній немає однозначного безапеляційного ідеалу прекрасного, але є мільйони іпостасей досконалості, кожна з яких зачаровує по-своєму… Важливо лише, щоби кожен мистецький твір мав свою внутрішню логіку, доцільність і був написаний з повним духовним і емоційним переконанням. І ще дуже важливо, щоби митець відчував-таки дух свого часу і середовища».

Символічним завершенням програми стане Концерт „Пам’яті Василя Барвінського” для фортепіано з оркестром. Трагічна доля та великий талант Барвінського продовжують плекати мужність, відданість своїй країні та незламність. Для Віктора Камінського, також уродженця Тернопільщини, Барвінський став одним з орієнтирів на творчому шляху.

Виконавці:

  • Оксана Рапіта,  фортепіано
  • Симфонічний оркестр оперної студії імені Василя Сліпака Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка
  • Богдан Дашак, диригент

Програма:

  • Віктор Камінський.
    • Симфонія №1
    • “Te Deum”
    • Концерт “Памʼяті Василя Барвінського” для фортепіано та камерного оркестру

Поділитись