Музи не мовчать. Інструментальна музика XVI–XVIII століть

П’ятниця 25.03.2022 / 18:00

Онлайн концерт

Безкоштовно

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика поновлює концертну діяльність серією камерних концертів в онлайн-форматі “Україна–2022. Музи не мовчать”, що відбудеться на підтримку українських музикантів під час російської воєнної агресії.

Онлайн-концерти стануть платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

25 березня відбудеться концерт камерно-інструментальної музики XVI–XVIII століть композиторів України, Польщі Італії. Ренесансні твори Доменіко Габріелі, барокова музика Станіслава Сільвестра Шажинського, Антоніо Вівальді та сонати Дмитра Бортнянського, Максима Березовського окреслять три століття європейської музики.

Інструментальна музика українців Дмитра Бортнянського та Максима Березовського прозвучить в контексті творів композиторів з Італії та Польщі. Клавірна й скрипкова сонати продемонструють інтегрованість вітчизняної музики в європейську культуру, адже, розпочавши артистичний шлях в музичному середовищі України, Бортнянський та Березовський отримали освіту в Болонській Академії, тому стали невідʼємною частиною європейської традиції. На жаль, факт роботи українських композиторів в російській імперії дозволяє росіянам вважати їх російськими авторами. Однак, правдою з цього є лише те, що тривалий час російська імперія вивозила талановитих митців з України, котрі, в результаті, підіймали рівень російської культури на чужині. Отож, цим концертом ми показуємо не лише приналежність українських музикантів до європейського мистецтва, але й нагадуємо правдиві витоки анексованої російської культури.

• Станіслав Сільвестр Шажинський. Соната для двох скрипок та бассо-контінуо Ре мажор
  • Доменіко Габріелі. Три річеркари №№3, 4, 5 для віолончелі-соло
  • Дмитро Бортнянський. Соната для клавіру Фа мажор
  • Максим Березовський. Соната для скрипки  До мажор
  • Антоніо Вівальді. Тріо-соната ре мінор “Фолія”

• Олеся Масник, скрипка
  • Андрій Кушнір, скрипка
  • Віктор Рекало, віолончель
  • Анна Іванюшенко, клавесин
  • Ліза Сіренко, модераторка, музична теоретикиня, критикиня

Банківські реквізити для благодійної допомоги.
Це мультивалютний рахунок, який приймає перекази в доларах США, євро та польських злотих.
Bank name:
JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE”
Lviv branch
Adress of bank:
Ukraine, 79000, Lviv, 4, A.Mitskevich sq.

BIC (SWIFT) code (Bank identifier code):
EXBS UA UX

IBAN code (International Bank Accout Number code):
UA07 322 313 00000 26 009 0000 40 819

Name of the account holder:
LVIV NATIONAL PHILARMONIC

Address of the account holder
Ukraine, 79000, Lviv, 7 Tchaikovsky Str.

Purpose of payment:
Charitable help for musicians in Ukraine

Трансляцію забезпечують:
відеооператор – Андрій Зелений