Концертний зал Людкевича
150–290
Два великі композитори – польський та український – зустрінуться в одному концерті, де прозвучать скерцо та етюди, ноктюрни та сюїти. Як відомо, саме Шопен був кумиром юного Лисенка, саме на нього Лисенко орієнтувався у своїх мелодичних пошуках, кристалізації власного фортепіанного стилю. Твори Шопена стали також перлинами концертних репертуарів Лисенка, адже Микола Віталійович спершу обрав шлях концертуючого піаніста.
Розпочне вечір унікальна “Українська сюїта” Миколи Лисенка, у якій вперше в історії Європейської музики композитор наповнив старовинну танцювальну сюїту новими жанрами, вдихнув в неї нові барви, адже кожна з частин Лисенкової сюїти інкрустована українськими народними піснями. Українська пісня-романс “Хлопче-молодче” впізнавана у Прелюдії, “Помалу-помалу, братику, грай” в Куранті, “Пішла мати на село” у Токаті, “Сонце низенько, вечір близенько” в Сарабанді, “Ой чия ти, дівчино, чия ти?” в Ґавоті й “Та казала мені Солоха” в завершальному Скерцо.
Оповиті мереживом віртуозних пасажів продовжать вечір польські мелодії у творах Фридерика Шопена, кульмінацією серед яких стане Скерцо №2, яке сучасники та критики порівнювали із “задумливістю Мони Лізи” та “Демонічним вогняним віршем”.
***
Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане XІ Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 15 серпня — 1 вересня.
Основною концепцією цьогорічного, вже одинадцятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова, як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.
Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, артдиректором – Сергій Бурко.
Цьогоріч на гостей очікують унікальні події, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторному виконанні знаних колективів і солістів.
Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та витончених музичних вечорів.
Виконавець:
Михайло Гринець, фортепіано
Програма:
Микола Лисенко. «Українська сюїта»
Фридерик Шопен. Ноктюрн, тв. 48 № 1 до мінор
Етюд, тв. 10 № 12 до мінор
Ноктюрни тв 27. № 1 до-дієз мінор, № 2 ре-бемоль мажор
Скерцо, тв. 31 № 2 сі-бемоль мінор
Модераторка – Поліна Кордовська