Наївна музика

Четвер 22.12.2022 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150–250

Опис

Бах, Гайдн, Шуберт та Сильвестров у ювілей Громова. Відомий український піаніст на честь свого 50-річчя виконає блискучий мікст класичних шедеврів у передостанньому проєкті філармонічних «Муз» цьогоріч!

Монументальний погляд митця у вічність розкриється слухачам в органних хоральних прелюдіях. Бах працював над ними в ранній та середній періоди своєї творчості, вкладаючи у кожну ноту й досвід минувшини — відомо, що він вивчав задля цього ренесансну вокальну музику, — й «тренди» тогочасних богослужінь.

Як і всі композиторські проби в цьому жанрі, гайднівська Соната №54 є складнішою, ніж може здатись, на перший погляд. За вдаваною легкістю на поверхні, у своїй глибині твір ховає витонченість майстерного пера. Буколічна ідилія переривається сміливими танцювальними акцентами, іскристий гумор поєднується із вражаючою життєрадісністю. 

Активне, ствердне начало твору контрастує із загальним пригнічено-загадковим настроєм — так можна охарактеризувати саме Одинадцяту Сонату Шуберта. Її романтична, сердечна лірика залучить уважного слухача до співпереживання, а завершення втілить світлу, далеку надію. Як і, врешті, фортепіанний цикл «Наївна музика» ще одного цьогорічного ювіляра, 85-річного видатного композитора сучасності Валентина Сильвестрова.

Про свій «багательний стиль», у якому автор перебуває останні роки, Сильвестров говорить так: “він «діє» у контексті сучасних тенденцій – експериментальних, структуральних, електронно-технологічних, часом сприймаючись як певна альтернатива їм. Своїми «наївними речами» – багателями – я нікого не кривджу й не провокую. Я просто складаю музику згідно з власним бажанням і обраним шляхом”.

Виконавець:

  • Євген Громов, фортепіано

Програма:

  • Йоганн Себастьян Бах (1685–1750). Три органні хоральні прелюдії.
    Транскрипція Ферруччо Бузоні (1866–1924), BV B 27 (1907–09)
    «Гряде язичників Спаситель» BWV 659 (1708–17)
    «Прокиньтесь, кличе нас голос» BWV 645 (1731?)
    «До Тебе, Господи, волаю» BWV 639 (1713–17)
  • Франц Йозеф Гайдн (17321809). Соната №54 соль мажор, Hob. XVI:40, тв. 37/1 (1784)
    1. Allegretto e innocente
    2. Presto
  • Франц Петер Шуберт (1797–1828). Соната №11 фа мінор, D. 625 (вересень 1818) Незавершена. Завершив Вільям Карраґан (1978)
  1. Allegro [фрагмент]
  2. Adagio, D. 505
  3. Скерцо. Allegretto
  4. Allegro [фрагмент]
  • Валентин Сильвестров (1937). «Наївна музика» (1954–55, ….. 1993). Софії Зиновіївні Рибінській.
  1. Вальс
  2. Ноктюрн
  3. Казка
  4. Ідилія (Травень 1955 року)
  5. Ноктюрн
  6. Прелюд
  7. Вальс

 

Модератор — Поліна Кордовська

 

Трансляцію забезпечують:
  • Андрій Зелений, камера
  • Микола Хшановський, режисер ефіру
  • Мар’ян Лесюк, звукорежисер трансляції
  • Богдан Сегін, продюсер

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

***

“Україна–2022. Музи не мовчать” — це серія концертів від Львівської національної філармонії, що створена для підтримки українських музикантів під час російської воєнної агресії. Концерти є платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні.

Банківські реквізити для благодійної допомоги в українських гривнях.

Поділитись