На Часі

Неділя 21.08.2022 / 18:00

Приємним останнім акордом мистецького львівського літа стане IX Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбудеться впродовж 15-28 серпня.

Основною концепцією цьогорічного, вже дев’ятого за порядком, Міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія, директором – Сергій Бурко.

Цьогоріч на гостей очікують шість унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста! Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторних виконаннях знаних колективів і солістів.

Буря почуттів, яскравість вражень, помпезність та величність – кожен твір програми занурить нас в епоху пишних палаців і храмів, вишуканих королівських прийомів та  витончених музичних вечорів.

***

«На часі: Лисенко, Дичко, Сильвестров» – авторський проєкт Станіслава Бадрака

У складний для країни час музика Миколи Лисенка, 180-річчя якого відзначається цього року, як ніколи вражає своєю актуальністю сьогодні. Твори Миколи Лисенка на слова різних поетів, які звучать у першій частині концерту, розкривають найширший діапазон людської душі, від кохання до страждання, від спокою до трагізму, що так глибоко переживають сьогодні українці.

У другій частині концерту звучить вокальний цикл «Енгармонійне» Лесі Дичко на однойменний вірш Павла Тичини. Написаний ще у 1967 році, твір особливо є актуальним сьогодні. Викладений сучасною композиторською мовою для високого голосу, в оригінальній вокальній інтерпретації Станіслава Бадрака по-особливому розкривається різноманітність художніх образів через тембр баритона.

«Прощай світе, прощай земле» Валентина Сильвестрова на вірші Тараса Шевченка, що звучить в останній частині концерту, є перлиною сучасної української музики. Твір з вокального циклу «Тихі пісні» також став частиною «Реквієму для Лариси», який у 2004 році став номінантом премії «Греммі».

• Станіслав Бадрак, баритон (Київ)
  • Мирослав Драган, фортепіано (Львів)

• Микола Лисенко (1842-1912). Вокальні твори на слова різних поетів
  • Леся Дичко (1939). Вокальний цикл «Енгармонійне» на слова Павла Тичини
  • Валентин Сильвестров (1937). «Прощай світе, прощай земле» на слова Тараса Шевченка

Марія Сидорак, модераторка події

Сергій Бурко, арт-директор фестивалю

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!