Відкриття фестивалю

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 25.09.2020 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 150 грн

Опис

Програма концерту-відкриття компонувалася з таких творів, які би дійсно відображали ідею фестивалю, відображали б у буквальному сенсі контрастність та багатогранність музики! Усі композиції, безумовно, є актуальними для сьогодення.

Увертюрою до фестивалю стане композиція «Фанфари Контрастів» для мідних духових інструментів та перкусії Блажея Вінсента Козловського, написана спеціально на замовлення «Контрастів» у 2019 році, у рамках яких і відбулась її прем’єра. «Фанфари» символізують урочистість, вагомість моменту, також в композиції можна відчути / відчитати колізії сьогодення, тобто твір є уособленням контрастів у буквальному сенсі.

Партита №7 Мирослава Скорика написана для квінтету духових інструментів. В своїй основі вона теж є доволі контрастною. Її прем’єра відбулася в Америці. Після цього твір виконувався дуже рідко. Виконання Партити стане надзвичайно вагомим, адже ноти твору певний період вважалися втраченими. Це буде українська прем’єра! Ми присвятимо її пам’яті Маестро!

Третім твором програми стане «Сумна кантата» Валентина Бібіка. Всі знають період композиторів-шестидесятників, як їм жилося, як вони переживали і відчували свої реалії.

У композиції відчувається глибокий зв’язок із українським фольклором, зокрема із плачами, переважають настрої страждання та самотності. Усе це митець органічно втілив із витонченим звуко-тембральним відчуттям.

На мою думку, твір є актуальним і у наші дні. Не варто забувати про те, що вже більше п’яти років відбувається на Сході України. Невимовний сум, біль чисельних втрат та, водночас, – віра у Світло. Усе це можна знайти у кантаті!

Свою Камерну симфонію для дев’яти інструментів український композитор і піаніст Всеволод Задерацький написав, перебуваючи у російському Ярославлі. Це був 1940 рік, за плечима талановитого митця вже було три арешти та концтабори. Крім того, впродовж життя він через заборону не мав можливості представити свою музику публіці.

Композиція драматична, сповнена переживань та колізій. Та завершення події буде символічним, адже після найтемнішої ночі завжди настає ранок…

Сергій Хоровець

Виконавці:

 • Ірина Стефанко, сопрано /UA/
 • Олена Маркевич, фортепіано /UA/
 • Камерний склад Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії /UA/
 • Квінтет духових інструментів Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії у складі:
  • М. Сосновський, флейта
  • У. Макєєва, гобой
  • Д. Кузьменко, кларнет
  • А. Ткачук, фагот
  • Н. Базів, валторна
 • Сергій Хоровець, диригент /UA/

Програма:

 • Блажей Вінсент Козловський (PL / *1990). «Фанфари Контрастів» (2019)
 • Мирослав Скорик (UA / 1938-2020). Партита №7 для духового квінтету (1998) *українська прем’єра
 • Валентин Бібік (UA / 1940-2003). «Сумна кантата» для сопрано, фортепіано, арфи та перкусії на тексти Т. Шевченка (1980)
 • Всеволод Задерацький (UA / 1891-1953). Камерна симфонія (1940)

Подія відбуватиметься в Концертному залі Людкевича у присутності глядачів.

Водночас відбуватиметься онлайн-трансляція події на Youtube-каналі Львівської національної філармонії, яка буде доступна для перегляду виключно під час події.

Фестиваль організовує ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ

у партнерстві з ЛЬВІВСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Підтримка Фестивалю:

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛОДА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА
 Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю

 

Партнери Фестивалю:

GOETHE-INSTITUT В УКРАЇНІ Goethe-Institut Ukraine
ПРЕДСТАВНИЦТВО OeAD У ЛЬВОВІ Kooperationsbüro Lemberg – Австрійське бюро кооперації у Львові
ІНСТИТУТ АДАМА МІЦКЕВИЧА Instytut Adama Mickiewicza
Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю

 

Головний медіа партнер Фестивалю The Claquers

Львівська національна філармонія - Відкриття фестивалю

Поділитись