Відкриття виставки робіт Валерія Денисенка

П’ятниця 20.11.2020 / 17:30

Фоє Концертного залу Людкевича

Безкоштовно

20 листопада у Фоє Концертного залу Людкевича відбудеться відкриття виставки робіт Валерія Денисенка, яка триватиме до 5 січня.

Валерій Денисенко (31.05.1955 – 15.10.2019)  – львівський художник, поет, письменник, візіонер, мандрівник і мрійник. Разом з тим, його творчість виходить за межі мистецтва. Будучи професійним філософом, доктором наук, професором, досліджуючи закономірності пізнання, він працював у галузі історії та методології політології. Наука для нього була не лише засобом пізнання світу, а й формою самопізнання, формою синтетично пов’язаною з іншими формами усвідомлення власного буття, насамперед з живописом та літературою.

Як художник та митець Валерій Денисенко неначе компенсував розповсюдженні в сучасній культурі уявлення про безсилля наукового розуму перед пізнанням світу. Його живопис концептуальний: крізь театральне, часто колажне, що руйнує граматику бачення «тут і зараз» просвічується порядок ідеї, а тому сприйняття не завершується на естетичній стадії (подобається – не подобається, прекрасне – потворне). Оформлення фінального враження включає етап співвіднесення з собою, зі своїми світоглядними, естетичними переживаннями. Споглядальне та чуттєве перетворювати у видиме – таким талантом художника володів Валерій Денисенко.

Метафоричні образи художника ніколи не переживаються як проста реальність, вони є його мовчазною чуттєвою присутністю-розмовою. Тому картини В. Денисенка – це своєрідні хеппенінги, тобто співпадіння баченого з уявним, це світ у голові митця і світ, що запрошує  глядача до гри мистецтва і реальності, запрошує подумати «Я дихаю! Я живу! Я радію!»