Танці з клавесином

АБОНЕМЕНТИ НЕ ДІЙСНІ

Четвер 13.08.2020 / 18:00

Концертний зал Людкевича

Ви зможете придбати квитки в касі філармонії . Вартість квитка 100 грн.

Опис

«Танцювати з клавесином» (італійською – «ballare con un clavicembalo»), – саме так звучала пропозиція розпорядника балів в палацах італійських вельмож. Клавесин супроводжував і королівські бали у Версалі. Звертаючись до назви нашого фестивалю літньої пори хочемо також згадати, що вся історія розвитку музичної культури, в основі якої є рух і танець, спів і мелодія, часто супроводжувалася грою на інструменті pizzicato. Також саме щипком, а не веденням смичка чи ударом молоточка активізується звучання струни у клавесина.

Цей інструмент був надзвичайно популярним впродовж майже трьох століть (XV-XVIII ст.) та мав безліч різновидів і назв: наприклад, чембало (cembalo), клавічембало (clavicembalo), вірджинел (virginal), клавесин (clavecin) та спінет (spinet) та ще багато інших. Епохою розквіту клавесинного мистецтва стало бароко, однак музику для цього інструменту композитори продовжують писати і до сьогодні!

У виконанні киянки Варвари Турти у концерті «Танці з клавесином» ми почуємо музику французьких, італійських, німецьких композиторів епохи бароко та сучасності. Також у програмі вечора – дві українські прем’єри творів Ф.М. Сарделлі та С.Леонтьєва!

Виконавці:
● Варвара Турта, клавесин (Київ)
● Наталя Самострокова, скрипка
● Ольга Куц, графіка

Програма:
● Л. Куперен. Сюїта для клавесина у шести частинах (Безтактова прелюдія, Алеманда, Куранта, Сарабанда, Баскський Бранль, Чакона)
● Й. С. Бах. Соната для скрипки та клавесина №4 до мінор, BWV 1017
● Ф. М. Сарделлі. Сюїта клавесинових п’єс «Персонажі» за книжкою Жана де Лабрюйєра (українська прем’єра)
● С. Леонтьєв. Безтактова прелюдія (українська прем’єра)
● Г. Муффат. Пасакалія

АБОНЕМЕНТИ НЕ ДІЙСНІ

Поділитись