Концертний зал Людкевича
150–290
IX. МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛІТНЬОЇ ПОРИ
Існує вислів про серпень, який проходить швидко, немов один вечір. Однак навіть один вечір здатний помістити в себе надзвичайно багато вражень, якщо наповнюватиме його мистецтво. Піаністка Меланія Макаревич музикою проведе найекспресивнішими почуттями: від доби німецького бароко до українського ХХ століття. Адже кожна з епох знаходила свою мову людських почуттів: карбувала їх в риторичних фігурах, створюючи манускрипти тлумачень рухів мелодії, знаходила відгомін своїх переживань в надбаннях попередніх поколінь, зверталась до чистих емоцій: суму втрати, радості, злості – усе це про твори дібрані Меланією Макаревич на другий вечір серпня.
Розпочне програму один з найтрагічніших творів доби бароко – Чакона Йоганна Себастьяна Баха, фортепіанну версію якого дбайливо створив італійський композитор Ферруччо Бузоні. Опісля у вир небесних та земних почуттів занурить музика Ференца Ліста та твори знаних експресіоністів – Моріса Равеля та Клода Дебюссі.
На останок прозвучить цикл фортепіанних прелюдій Бориса Лятошинського, що написані в роки Другої світової. Вони є дзеркалом як руйнівного неспокою, так і віри в повернення до рідного Києва. Шляхом в пʼять мініатюр Борис Лятошинський вкладає в цикл драматичну історію протистояння.
Виконавиця:
Програма:
***
Організатори та учасники Фестивалю «Pizzicato e Cantabile» поставили собі завдання: оспівати красу музичного мистецтва, заторкнувши найглибші струни душі втомленої війною публіки. Адже музика виспівана і зіграна на різноманітних музичних інструментах провідними українськими та зарубіжними виконавцями – це найкращий лік.
12 концертів, які відбудуться протягом декількох днів – це той лік, що здолає синдром апатії та песимізму від звуків сирен. Останній тиждень липня та перший тиждень серпня 2024 року для Львівської Національної Філармонії стає Фестивальним відкриттям нових молодих виконавців та концертів. Двері великого Концертного залу імені Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкриті для всіх, кому дороге та близьке мистецтво радості й краси, ім’я якому – музика.