Концертний зал ім. С. Людкевича
150–290
IX. МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛІТНЬОЇ ПОРИ
Досліджувати, віднаходити та пропагувати – таку позицію стосовно української музики мають молоді виконавці – піаністка Єва Куліковська та скрипаль Борис Коблик. Цього разу дует зосередився на творах харківських композиторів. У рік, коли вечори на Харківщини стали довшими та темнішими, виконавці поставили собі за мету висвітлювати якомога більше культури краю. Тож розпочнуть програму Варіації для фортепіано сучасного композитора Олександра Щетинського. Фахівці зазначають, що музика Щетинського насичена метафорами, які автор передає поєднаннями стилів та сучасними техніками. Різкий поборник попмузики та шанувальник Пярта й Ліґеті, Щетинський приваблює молодь неординарним звучанням та шляхом до самопізнання крізь призму музики.
Почути Харків музиканти пропонують також через майстерність Валентина Бібіка – майстра авангарду минулого століття, музика якого впевнено повертається на сцени впродовж останніх років, адже все більше музикантів відчувають не лише непереривний звʼязок композитора з містом, а й вагоме значення творчих знахідок Бібіка для українського музичного мистецтва.
Завершуватимуть вечір твори сучасного турецького композитора та всесвітньовідомого піаніста – Фазіля Сея. Своєю музикою Сей прокладає місток від європейської до східної музичної культури. Митець вірить у визначене Всесвітом людське та силу долі.
«Все ж таки не полишайте своїх надій. У цьому всесвіті є й добро.
Наберіться терпіння. Будьте сильними»
– Фазіль Сей
Виконавці:
Програма:
***
Організатори та учасники Фестивалю «Pizzicato e Cantabile» поставили собі завдання: оспівати красу музичного мистецтва, заторкнувши найглибші струни душі втомленої війною публіки. Адже музика виспівана і зіграна на різноманітних музичних інструментах провідними українськими та зарубіжними виконавцями – це найкращий лік.
12 концертів, які відбудуться протягом декількох днів – це той лік, що здолає синдром апатії та песимізму від звуків сирен. Останній тиждень липня та перший тиждень серпня 2024 року для Львівської Національної Філармонії стає Фестивальним відкриттям нових молодих виконавців та концертів. Двері великого Концертного залу імені Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкриті для всіх, кому дороге та близьке мистецтво радості й краси, ім’я якому – музика.