Post scriptum

Камерна сцена

06.07.2022 / 18:00

Камерна сцена Львівської національної філармонії

100

Опис

Камерна музика українських композиторів є напрочуд самобутньою і винятковою. Відтак головною метою концерту є окреслення нових контурів розуміння краси української музики в контексті сьогоденних реалій. Потрібно відзначити, що в сучасному виконавському мистецтві зародилася потреба наповнення добре знаних раніше творів абсолютно новими образами, пов’язаними із жахіттями війни та незліченними негараздами, з якими зіткнулося наше суспільство. Відтак, деякі твори з концертної програми, до прикладу “Мрії” В. Косенка, “Колисанка” з триптиха “На верховині” Є. Станковича чи соната В. Сильвестрова “Post scriptum” постають із повністю новим смисловим та образним змістом.

Концертна програма є своєрідним калейдоскопом української скрипкової творчості, позаяк поєднує в собі твори різних форм та жанрів видатних композиторів минулого століття і сучасності, а саме: В. Косенко, Л. Ревуцький, М. Скорик, Є. Станкович і В. Сильвестров. Стрижневе місце в концертній програмі посідає соната В. Сильвестрова “Post scriptum”, яка є характерним спогляданням за розвоєм української камерної музики в минулому і разом з тим   прагненням підсумувати велич духу творчості минулих поколінь із погляду сучасності.

 

Виконавці:

  • Катерина Шалайська, скрипка
  • Юрій Данилов, фортепіано

 

Програма:

  • Віктор Косенко (1896-1938). “Мрії”, “Експромт”
  • Євген Станкович (1942). Триптих для скрипки і фортепіано “На верховині”
  • Мирослав Скорик (1938).  Соната для скрипки і фортепіано №2
  • Валентин Сильвестров (1937). Соната для скрипки і фортепіано “Post scriptum”

 

Модераторка події – Марія Сидорак

 

 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись