Шуман. Такеміцу. Боуен

Концертний зал Людкевича

Середа 03.05.2023 / 19:00

Концертний зал Людкевича

150

Опис

Альт – один з найзагадковіших музичних інструментів. Найближчий за звучанням до своєї попередниці – віоли, з м’якшим тембром ніж скрипка та ніжнішим ніж віолончель. 

Альт вимагає особливї обережності від композиторів, тому найбільше до душі цей інструмент музичним гурманам та поціновувачам тембрів. Англійський композитор Йорк Боуен виділив для себе альт з усіх струнних інструментів. Боуен вважав, що якість тону альта є кращою, ніж у скрипки, і створив численні твори для альта.

Тора Такеміцу називав свою музику садом, а себе – садівником. Альт же для композитора – рідкісна квітка. «Слухаючи мою музику, ви ніби мандруєте садом, у якому ви – свідок гри світла, візерунків і текстур».

Для Роберта Шумана альт має інші барви, його звучання найкраще виражає романтичну ідею композитора – казку про лицарські подвиги, прекрасних дам та прекрасний світ минулого.

Запрошуємо познайомитись з різними гранями альтової музики у виконанні солістів концерту – Андрія Савича та Ірини Берчук!

Виконавці:
  • Андрій Савич, альт
  • Ірина Берчук, фортепіано
    Модератор – Марія Сидорак 

Програма:

  • Роберт Шуман. «Казкові картини», чотири п’єси для альта і фортепіано, Тв. 113 (1851)
  • Тору Такеміцу. «Струна навколо осені», W18 (1989)
  • Йорк Боуен.  Альтова соната No. 1 до мінор, Тв. 18 (1905)

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись