Концертний зал ім. С. Людкевича
150-250
Він подарував своїй країні таланти геніїв, майбутнє польської музики ХХ століття: Артура Рубінштейна, Кароля Шимановського, Мечислава Карловича. Таким був внесок мецената Владислава Любомирського, якому присвячений фестиваль.
Історія безжально забуває імена тих, хто сприяв становленню як окремих митців, так й цілих шкіл. Довгий час про підтримку від аристократа Любомирського не згадували, оскільки це суперечило радянським поглядам. Зараз ми маємо змогу відновити історичну справедливість та повернути прізвище Князя Любомирського до ряду найвидатніших діячів Польщі, завдячувати йому у відкритті талантів всесвітньовідомих композиторів.
Традиційно Lubomirski FESTIVAL проходить восени в концертних залах Польщі та України. Цього року Фестиваль Владислава Любомирського матиме три концерти у Львівській національній філармонії, які не тільки обʼєднають на одній сцені музику композиторів, яким допомагав патрон фестивалю, а й привідкриють завісу життя самого мецената.
***
Перша подія фестивалю занурить в настрої вишуканих музичних вечорів родини Любомирських, звучатимуть серенади для струнного оркестру. Як відомо, музика завжди супроводжувала Любомирських, сам Князь Владислав також музикував та навіть писав власні твори. Неабияк його цікавила музика сучасників, тож цілком ймовірно, він також був знайомий з творами Едварда Елгара та Антоніна Дворжака, серенади для струнних яких прозвучать разом із серенадою композитора, якого світ знає саме завдяки підтримці Владислава Любомирського – Мечислава Карловича.
Розпочне концерт одна з кращих класичних інструментальних серенад – Серенада Ор. 20 англійського композитора Едварда Елгара, яка стала не тільки знаковим твором в доробку композитора, а й однією з перлин британської музики. Дослідники стверджують, що на створення цієї романтичної, овіяної чарами почуттів музики Едварда Елгара надихнула також серенада Ор. 22 Антоніна Дворжака, яка і продовжить програму.
Завершуватиме концерт серенада польського композитора – Мечислава Карловича, який попри коротку долю встиг написати ключові для польської музики межі ХІХ та ХХ століть твори. Його Серенада – це також пісня ночі, однак ця музика настільки піднесена, ніби ніч в ній пронизують промені першого ранкового світла.
Виконавці:
Програма: