Музи не мовчать. Лисенко, Барвінський [OНЛАЙН]

Онлайн концерт

Безкоштовно

Світлини  події

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика поновлює концертну діяльність
серією камерних концертів в онлайн-форматі “Україна–2022. Музи не мовчать”, що відбудеться на підтримку українських музикантів під час російської воєнної агресії.

Онлайн-концерти стануть платформою для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові.

Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні. Перший концерт відбудеться 20 березня та присвячений двом ключовим постатям української
культури — Миколі Лисенку та Василю Барвінському. Концерти на шану цим композиторам були заплановані в програмі Львівської філармонії у звʼязку з 180–літнім ювілеєм Миколи Лисенка та днем народження Василя Барвінського, однак агресія росії знову стала на заваді звучання музики цих двох митців.  Нині музика Лисенка та Барвінського має лунати як символ протидії російської культурної пропаганди, адже їхня творчість зазнавала значних утисків за попереднього режиму російської влади.

Маючи європейську освіту і Лисенко, і Барвінський були віддані своїй справі, своїй країні та
музиці. Як один з формотворців української національної школи своєю творчою діяльністю Микола Лисенко охопив майже всі музичні сфери та асимілював більшість жанрів музики як композитор. І попри необхідність лавірувати між розбудовою української культури й відсутністю таких умов у російській імперії, його творча доля склалась краще за історію Василя Барвінського. Композитора зарахували до “буржуазних націоналістів” та змусили його підписати згоду на знищення своїх творів, які перебували у рукописах і ще не були оприлюднені. Проте після 10 років увʼязнення в Мордовії, Барвінський встиг відновити по пам’яті частину знищених творів.

У звʼязку з вимушеним камерним форматом концертів, 20 березня українські музиканти виконають твори з фортепіанної та вокальної спадщини композиторів.

Микола Лисенко

• “Журба” для фортепіано
  • “Ескіз” сі-бемоль мінор для фортепіано
  • “Чого мені тяжко” (на сл. Тараса Шевченка)
  • “Віють вітри” (на сл. Івана Котляревського)
  • “Вітер в гаї не гуляє” (на сл. Тараса Шевченка)

Василь Барвінський

• Прелюдія сі-бемоль мінор для фортепіано
  • Прелюдія до мінор для фортепіано
  • “У мене був коханий рідний край” (на сл. Генріха Гейне в пер. Агатангела Кримського)
  • “Місяцю, князю” (на сл. Івана Франка)
  • Прелюдія фа-дієз мажор для фортепіано
  • Прелюдія до-дієз мажор для фортепіано
  • “Ой люлі, люлі, моя дитинко” (на сл. Тараса Шевченка)
  • “Сонет” (на сл Івана Франка)

Виконавці — солісти Львівської національної філармонії:

• Наталія Дитюк, сопрано
  • Мирослав Драган, фортепіано
  • Оксана Рапіта, фортепіано

Модератор:
поет, перекладач, літературознавець та есеїст Остап Сливинський

Банківські реквізити для благодійної допомоги.
Це мультивалютний рахунок, який приймає перекази в доларах США, євро та польських злотих.
Bank name:
JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE”
Lviv branch
Adress of bank:
Ukraine, 79000, Lviv, 4, A.Mitskevich sq.

BIC (SWIFT) code (Bank identifier code):
EXBS UA UX

IBAN code (International Bank Accout Number code):
UA07 322 313 00000 26 009 0000 40 819

Name of the account holder:
LVIV NATIONAL PHILARMONIC

Address of the account holder
Ukraine, 79000, Lviv, 7 Tchaikovsky Str.

Purpose of payment:
Charitable help for musicians in Ukraine

Трансляцію забезпечують:
відеооператор – Андрій Зелений