Це – Бетховен

П’ятниця 27.10.2023 / 19:00

Концертний зал ім. С. Людкевича

150-400

Опис

Класик з душею романтика, композитор, чия геніальність століттями породжувала нові легенди, творець музики радості братерства і боротьби з усім світом. Все це – Людвіг ван Бетховен. Програму з творів, які б додали нових барв у всім відомий портрет композитора підготував Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії та соліст концерту – скрипаль Марко Комонько. Цього разу оркестр виступатиме під орудою всесвітньовідомого диригента Гудні Емільсона

Розпочне концерт один з найнетиповіших для Бетховена сюжетів – Увертюра “Коріолан” ор. 62. В якій головний герой замість виборювати свободу своєму народу стає його загарбником, а завершують драму не фанфари перемоги, а занепад та знищення героя. Людина часто стає противником долі в торах Бетховена, та чи так легко перемогти долю, коли композитор на її стороні?

Продовжить вечір один з кращих скрипкових концертів в історії європейської музики – Концерт для скрипки з оркестром ре-мажор, ор 61 Людвіга ван Бетховена, який за життя композитора не зустрів прийняття публіки. Після двох невдалих премʼєр Бетховен навіть спробував переписати цей концерт для фортепіано з оркестром, однак час розсудив інакше, вивівши з тіні дійсний шедевр.

Останній твір концерту знову повертає до суперечностей особистості Бетховена. Друга симфонія є одним з найсвітліших творів композитора, яку він написав в рік найбільшої зневіри – в 1802 – рік написання Гайліґенштадтського заповіту. Не менш вражає і виконавська віртуозність, якої Бетховен вимагає від кожного виконавця цієї симфонії. Ця музика вимагає вищої майстерності кожної з оркестрових партій впродовж усього твору, яку продемонструє Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. 

 

Виконавці:

  • Марко Комонько, скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Гудні Емільсон, диригент
Програма:
  • Людвіг ван Бетховен (1770-1827)
    • Увертюра «Коріолан», тв. 62
    • Концерт для скрипки з оркестром ре мажор  тв. 61
    • Симфонія № 2,  ре мажор, тв. 36

Поділитись