Українські Фортепіанні Перлини

Концертний зал Людкевича

П’ятниця 10.02.2023 / 18:00

Концертний зал Людкевича

150-220

Опис

Композитори, що стали музичним портретом української музики ХХ століття, сміливі та непідкорені митці, що понад усе прагнули писати питомо українську музику. У виконанні соліста  Ростислава Федини прозвучать твори Віктора Косенка, Василя Барвінського та Бориса Лятошинського.

В циклі «11 етюдів у формі старовинних танців» Віктор Косенко поєднує європейський танцювальний канон класичної сюїти з українськими мотивами. Пасакалія і Жига демонструють різноманіття, чуттєвість та глибину українських тем. 

Символом невмирущості, феніксом, посталим із попелу є «Українська Сюїта» Василя Барвінського. Її композитор написав у рік найважливішого доленосного рішення – повернення в Україну після навчання в Празі. 

Завершить програму написана в роки Другої світової війни Борисом Лятошинським «Шевченківська Сюїта», в якій пісенний матеріал в поєднанні з поезією набуває нових барв та стає безсмертним пророцтвом обох митців до народу. Епіграфом до останньої прелюдії є рядки:

«І на оновленій землі,

Не буде ката супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі»

Т. Шевченко

Виконавці:
  • Ростислав Федина,  фортепіано

Програма:

  • Віктор Косенко. Пасакалія і Жига з  «11 етюдів у формі старовинних танців»
  • Василь Барвінський. «Українська Сюїта»
  • Борис  Лятошинський. «Шевченківська Сюїта», три Прелюдії тв. 38

Модератор – Марія Сидорак 

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись