Камерна сцена
200
Виконавці:
Ведуча — Оксана Мота
Авторка ідеї та режисерка — Любов Фітьо
Програма:
Цієї весни артисти Львівської національної філармонії розпочинають цикл концертів «Українська музика крізь віки», впродовж якого розкриють нові грані життя та талантів легендарних українських композиторів. Символічно на першому концерті звучатиме музика композиторів, долі яких пов’язали їх у Львові – це активні учасники львівського мистецького життя кінця ХІХ – ХХ століття: Денис Січинський, Станіслав Людкевич та Василь Барвінський.
Неспростовним доказом відданості Дениса Січинського музиці є те, що він першим серед композиторів ХІХ – початку ХХ століть обрав композицію своєю єдиною професією, вклавши у ноти усі сподівання. І не дарма, ту філософську глибину, яку композитор плекав у роботі над піснею, як приклад для наслідування обрали його наступники – Василь Барвінський та Станіслав Людкевич.
Мелодійність та кордоцентричність української пісні приваблювали Василя Барвінського, який навчаючись у Празі, зумів відкрити для себе широкий потенціал фольклору. Народні мелодії легко впізнати у його оркестровій та камерній музиці, та коли Барвінський береться за власні пісні – це глибокі емоційні звернення, саме такими є «Знов весна» та «Я заснув» на слова Лесі Українки, а також «Сонет» на слова Івана Франка.
Пісні Станіслава Людкевича є не лише творчою спадщиною, а містком між сучасністю та минулим, львівськими салонами ХХ століття, де інтелігенція міста провадила світські бесіди, грала у бридж та музикувала. Відчути себе у колі Станіслава Людкевича, Дениса Січинського, Василя Барвінського, а також Івана Франка, Олександра Олеся, Соломії Крушельницької та багатьох інших запрошуємо разом із музикою!
ЖИВИЙ ЗВУК