Український квартет

Концертний зал Людкевича

Неділя 27.09.2020 / 17:00

Концертний зал Людкевича

Квитки можна придбати в касі філармонії . Вартість квитків 100 грн

Опис

Насичена, чуттєва та питомо українська програма поєднає композиції для струнного квартету трьох митців: Олександра Козаренка, Мирослава Скорика та Бориса Лятошинського. Це своєрідна ретроспекція жанру ХХ століття, добірка кращих зразків камерної творчості українських митців.

«Інвенції для чотирьох мелодичних інструментів»  Олександра Козаренка – це оригінальне мистецьке бачення митцем національно-фольклорного першоджерела, автентичного гуцульського фольклору та його поєднання з модерними прийомами композиторського письма. Значну роль у композиції відіграє поліфонічно-лінеарна техніка, варіантність та імпровізаційність, які поєднуються із яскравим мелодизмом.

Справжньою родзинкою програми стане рання композиція Мирослава Скорика – Струнний квартет in F. Твір є маловідомим широкому загалу та виконується рідко. Зокрема, переважно звучать лише окремі його частини, а одне з останніх повних виконань було приурочене ще до 70-ліття Маестро (у 2008 році).

Як і в «Інвенціях» О. Козаренка, у темах квартету М. Скорика вчувається зв’язок із українською пісенністю. В цілому стилістиці твору властива мозаїчність. Складається він із чотирьох частин, у яких митець органічно сполучив фольклорні, джазові елементи, драматичні, експресивні образи із делікатними, боротьбу та споглядальність.

Струнний квартет №2 тв.4 Бориса Лятошинського насичений бурхливими романтичними поривами, йому властива неабияка експресія, а теми композиції відрізняються вишуканістю та рафінованістю. Лятошинський присвятив його Квартету ім. Вільйома – камерному ансамблю, заснованому у Харкові у 1920 році. Саме цей колектив активно популяризував камерну музику українських композиторів, у тому числі й самого Бориса Лятошинського.

Виконавці:

  • Микола Гав’юк, скрипка /UA/
  • Петро Тітяєв, скрипка  /UA/
  • Вадим Педорич, альт  /UA/
  • Денис Литвиненко, віолончель  /UA/

 

Програма:

  • Олександр Козаренко (UA / *1963), «Три інвенції для чотирьох мелодичних інструментів» (1988)
  • Мирослав Скорик (UA / 1938-2020), Струнний квартет in F (1958)
  • Борис Лятошинський (UA / 1895-1968), Квартет №2 Ля мажор, тв.4 (1922)

Водночас відбуватиметься онлайн-трансляція події на Youtube-каналі Львівської національної філармонії, яка буде доступна для перегляду виключно під час події.

Фестиваль організовує ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ

у партнерстві з ЛЬВІВСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КОМПОЗИТОРІВ УКРАЇНИ

Підтримка Фестивалю:

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛОДА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА
 Львівська національна філармонія - Український квартет Львівська національна філармонія - Український квартет Львівська національна філармонія - Український квартет

Партнери Фестивалю:

GOETHE-INSTITUT В УКРАЇНІ Goethe-Institut Ukraine
ПРЕДСТАВНИЦТВО OeAD У ЛЬВОВІ Kooperationsbüro Lemberg – Австрійське бюро кооперації у Львові
ІНСТИТУТ АДАМА МІЦКЕВИЧА Instytut Adama Mickiewicza
Львівська національна філармонія - Український квартет Львівська національна філармонія - Український квартет Львівська національна філармонія - Український квартет Львівська національна філармонія - Український квартет Львівська національна філармонія - Український квартет

Головний медіа партнер Фестивалю The Claquers

Львівська національна філармонія - Український квартет

Поділитись