Під знаком Бетховена

Концертний Зал Людкевича

П’ятниця 16.06.2023 / 19:00

150-330

Опис

Людвіг Ван Бетховен – композитор, музика якого найчастіше звучить на світових сценах. Композитор, який випередив свою епоху та створив непідвладні часу шедеври.

Запрошуємо вас провести вечір з музикою геніального Людвіга Ван Бетховена у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під керівництвом головного диригента оркестру – Теодора Кухара.

В час, коли кожного дня український народ протистоїть неосяжному злу музика Бетховена резонує з нашими почуттями, тема боротьби з симфоній композитора підсилює віру і в нашу боротьбу та перемогу. Не випадково вечір розпочне перша редакція Увертюри до опери “Леонора” (“Фіделіо”) Людвіга Ван Бетховена. Опери сюжетом якої стало протистояння проти тиранії, бажання врятувати та захистити своє кохання та, врешті-решт, перемога світла та справедливості. Не випадково звучатиме саме перша редакція композитора, яку в 1806 році віденські друзі Бетховена визнали занадто різкою, та чи може бути іншою музика написана щоб “кресати вогонь із душі людської”?

Концерт продовжить Симфонія №4, яку вважають ніжним серцем класика. Написана того ж року, що і Увертюра” до “Леонори” вона переносить нас в світлі роки життя Бетховена, до замку Брунсвік. Саме в цей період композитор пише найліричніші та найсвітліші свої твори. Саме цією симфонією надихались згодом композитори доби романтизму.

Фінальним акордом вечора стане Симфонія №2, одна з ранніх симфоній, в якій вже яскраво відчутні грандіозні риси стилю Бетховена: велич думки, тематичне різноманіття, героїчні теми та переможний фінал.

Виконавці:

  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Теодор Кухар, диригент

 

Програма:

  • Людвіг Ван Бетховен
    • Увертюра “Леонора” №1 Тв. 138
    • Симфонія №4 сі-бемоль мажор, Тв. 60
    • Симфонія №2 ре мажор, Тв. 36

***

Шановні слухачі! Під час відвідування подій у Львівській національній філармонії зверніть увагу на заходи безпеки.

У випадку повітряної тривоги концерт буде перервано, а усім гостям запропоновано пройти в укриття. У зв’язку з цим кількість місць обмежена.

Також просимо мати із собою документ, що посвідчує особу. Нагадуємо про дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих запобіганню поширення COVID-19.

Будемо раді бачити усіх у Львівській національній філармонії!

Поділитись