Варіації та Елегії

Концертний зал Людкевича

Четвер 17.11.2022 / 19:00

Концертний зал Людкевича

120-350 

Опис

Філософські роздуми, поєднання відтінків суму та радості, саме такою елегія прийшла до нас через століття. Її сюжети такі ж різноманітні, як і переживання людської душі — від найсвітліших надій до горя та туги за рідними місцями. 

Концерт розпочнуть «Варіації на тему Френка Бріджа» британського композитора Бенджаміна Бріттена, які прозвучать у виконанні академічного камерного оркестру “Віртуози Львова під батутою Мирона Юсиповича. Композитор написав їх, як триб’ют для надзвичайно важливої людини – свого вчителя, альтиста-віртуоза та композитора Френка Бріджа, якому Бріттен завдячував злету своєї майстерності. 

Програму продовжать «Три українські весільні пісні» львів’янина Мирослава Скорика у виконанні солістки — сопрано Ірини Ключковської та академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”. Музика веде до родинної історії композитора, адже пісні «Хиляються ворота» та «Шуміла ліщина» були в репертуарі двоюрідної бабусі композитора – Соломії Крушельницької. 

З спогадами про дім пов’язаний і «Дві Елегійні мелодії» Едварда Ґріґа. Натхненний поверненням додому композитор взяв в основу поезії Осмунда Віньє, переклавши його норвезькі пейзажі мовою найніжнішої музики. 

Завершить концерт «Елегія пам’яті Людкевича» Євгена Станковича, якою композитор вшанував пам’ять свого вчителя, видатного композитора Станіслава Людкевича.

Виконавці:
  • Ірина Ключковська, сопрано
  • Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
  • Мирон Юсипович, диригент


Програма:
  • Бенджамін Бріттен. «Варіації на тему Френка Бріджа» ор.10
  • Мирослав Скорик. «Три українські весільні пісні»
  • Едвард Ґріґ. «Дві Елегійні мелодії» для струнних, ор.34.
  • Євген Станкович.  «Елегія пам’яті Людкевича» для струнного оркестру

Поділитись