Вечір із симфонічним оркестром - Львівська національна філармонія

Вечір із симфонічним оркестром

Четвер 26.09.2024 / 19:00

Концертний зал Людкевича

190–450

Опис

Виконавці:

  • Михайло Сосновський, флейта
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Теодор Кухар, диригент

 

Програма:

  • Фелікс Мендельсон. Увертюра «Гебриди» (1830)
  • Ян Сібеліус. Симфонія № 4 (1911)
  • Євген Станкович. Камерна симфонія № 3 для флейти з оркестром (1982)
  • Антонін Дворжак. «Слов’янські танці» (1878)

 

Побувавши на віддаленому острові поблизу Шотландії, де, за легендами, середньовічний королівський замок поступився місцем дивовижній печері, 21-річний геній Мендельсон створив особливу концертну увертюру. Вона є одним із перших романтичних зразків творів, що змальовують континуум вражень самотнього мандрівника, який споглядає могутню й приголомшливо красиву картину розбурханого моря та незворушних берегів.

За рік до початку написання своєї Четвертої симфонії фінський митець Ян Сібеліус зустрівся з багатьма своїми сучасниками в Європі — Арнольдом Шенбергом, Ігорем Стравінським та іншими. А його зустріч з їхньою музикою викликала кризу в його власному композиторському житті. У листі до друга він визначив Симфонію № 4 як протест проти тогочасних музичних тенденцій: «У ній немає абсолютно ніякого цирку».

Подібно до цього твору, філософським роздумом над сучасністю постає Камерна симфонія № 3 для флейти з оркестром українця Євгена Станковича (1942). У її концепції — протиставлення нестримного руху вічності одинокому голосу однієї людини, що підіймається над марністю буття. Завершуватиме ж програму другого концерту сезону Академічного симфонічного оркестру цикл  «Слов’янських танців». Найхарактерніші ритми Богемії та Моравії, а також добре знайомі танці інших слов’янських народів оживуть у майстерному переосмисленні чеха Дворжака.

Поділитись