Виконавці:
Тріо «ANIMATO»:
- Марек Ярошинський, хроматична гармоніка
- Пьотр Бєлінський, акордова гармоніка
- Пьотр Влодарчик, басова гармоніка
Програма:
- Антоніо Вівальді (1678–1741). Концерт D-dur RV 93, III. Presto
- Йоганн Себастьян Бах (1685–1750). Концерт ля мінор BWV 1041. I. Allegro
- Вольфґанґ Амадей Моцарт (1756–1791). «Турецький марш» з Сонати № 11 A-dur KV 331
- Фридерик Шопен (1810–1849). Ноктюрн Es-dur тв. 9 № 2
- Вальс Des-dur тв. 64 № 1
- Вальс a-moll B.150
- Станіслав Монюшко (1819–1872). Арія Сколуби «Цей старий годинник» з опери «Садиба з привидами»
- Іґнацій Ян Падеревський (1860–1941). Менует G-dur тв. 14 № 1
- Невідомий автор. «Wojenko, wojenko»
- «Pierwsza kadrowa»
- «Przybyli ułani pod okienko»
- Мечислав Козяр-Слободскі (1884–1865). «Rozkwitały pąki białych róż»
- Зиґмунт Помаранський (1898–1941). «O mój rozmarynie»
- Адам Скорупка (ur. 1938). «List do matki»
- Чеслав Нємен (1939–2004). «Dziwny jest ten świat»
- Мирослав Скорик. «Мелодія»
«Animato» – це унікальний польський гурт із багатим творчим доробком, який є постійним гостем європейських музичних фестивалів. Музиканти тріо виступають у Польщі та за кордоном, дають десятки концертів на рік. За багато років діяльності вони виступали в престижних концертних залах, демонструючи широкі технічні можливості та якості оркестрового звучання концертних гармонік.
Ансамбль має оригінальний виконавський стиль, заснований на власних обробках хітів класичної та попмузики. Завдяки амбітному та багатогранному репертуару музикантів тріо запрошують на престижні музичні заходи, зокрема на фестиваль «Великі творці».
Використовуючи лише кілька непомітних гармонік, музиканти гурту здатні втілити симфонічний звук і досягти чудової гармонії в ефективний спосіб. Виступи тріо – це особлива можливість переконатися, що твори великих майстрів, таких як Фредерік Шопен, Вольфганг Амадей Моцарт чи Йоганн Себастьян Бах, звучатимуть на гармоніках так само захоплююче, як і на оригінальних інструментах, а може, й відкриють слухачеві незвідане й нове глибоке звучання.
Фестиваль «Великі творці» (Wielcy tworcy) 2024
За задумом ініціатора та головного організатора фестивалю – Асоціації першокласних ініціатив у Щецині (SPI), цей Фестиваль має стати жестом солідарності з нацією, яку атакує путінська росія. Організатори проєкту приєднуються до групи волонтерів, які підтримують українських сусідів гуманітарною допомогою, прагнучи донести до них музику, яка може заспокоїти тих, хто страждає, уже понад два роки.
Співорганізаторами фестивалю виступили також Львівська національна філармонія, Львівська національна музична академія та Музей Кароля Шимановського у Кропивницькому.
Фридерик Шопен (1810–1849) буде великим творцем події. Його твори згадають у жовтні 2024 року в рамках всесвітнього відзначення 175-ї річниці з дня смерті композитора.
Окрім важливого культурного значення, не менш важливим є символізм Фестивалю. Адже польсько-українська програма та творчий склад солістів і колективів, демонструє неабияку солідарність обох народів, що є надзвичайно важливим в часи жорстокої війни росії проти України.