В’єтан & Ваксман & Дворжак

Концертний зал Людкевича

Середа 23.12.2020 / 19:00

Концертний зал Людкевича

Онлайн трансляція

Ви зможете придбати квитки в касі філармонії . Вартість квитка 100-200 грн.

Опис

У 2020 році виповнюється 200 років із дня народження всесвітньо відомого бельгійського скрипаля Анрі В’єтана!

Для відзначення цієї дати в Києві та Львові в Україну приїдуть  праонука бельгійського музиканта Агнес Бріоль В’єтан та французький дириґент Ніколя Крауз.

На рахунку французького дириґента Ніколя Крауза сотні виступів у різних куточках світу – Франції, Італії, Австрії, Угорщині, Казахстані, Росії, Польщі, Румунії, Чехії. Також особливий пункт на цій музичній карті займає Україна.

Під орудою Ніколя Крауза 23 грудня виступить Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії із програмою «В’єтан & Ваксман & Дворжак».

У ХІХ столітті Анрі В’єтан був справжньою зіркою: про нього знали майже у всіх куточках Європи, Близького Сходу, США, Південної Америки. Його називали «царем скрипки», «Бетховеном серед скрипалів», а гру музиканта порівнювали із Паганіні та Лістом.

Цій дивовижній постаті й буде присвячена подія «В’єтан & Ваксман & Дворжак» у Львівській національній філармонії. Під батутою Ніколя Крауза у виконанні Марка Комонька (скрипка) та Академічного симфонічного оркестру філармонії прозвучить Концерт для скрипки з оркестром №5, адже Анрі В’єтан був ще й прекрасним композитором!

Також у програмі вечора – Фантазія на теми опери «Кармен» Бізе Франца Ваксмана. Останній більше відомий як автор музики до кіно. Композитор був дванадцять разів номінований на премію «Оскар» та отримав її двічі. За музику до фільму «Тарас Бульба» Ваксман отримав «Золотий глобус».

Окрім роботи десятків партитур до відомих кінокартин 30-60 рр., композитор також писав концертні твори. Одним з найвідоміших є Фантазія на теми опери «Кармен» Ж. Бізе, яка і прозвучить у виконанні Марка Комонька і Академічного симфонічного оркестру філармонії.

Завершить подію відома романтична композиція – Серенада для струнних Антоніна Дворжака. Безхмарна атмосфера твору заворожує теплом, щирістю та добротою.

Офіційний сайт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії імені М. Скорика: https://lnpso.org.ua/

Виконавці:
  • Марко Комонько, скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
  • Ніколя Крауз, дириґент

 

Програма:
  • Анрі В’єтан. Концерт для скрипки з оркестром №5 ля мінор тв.37 (переклад для струнних – David Walter)
  • Франц Ваксман. Фантазія на теми з опери «Кармен» Ж. Бізе
  • Антонін Дворжак. Серенада для струнних

 

Партнер події:

Львівська національна філармонія - В'єтан & Ваксман & Дворжак

Поділитись