Концертний зал Людкевича
Концертний зал Людкевича
150-350
Сонати №14, 16 та 18 Бетховен написав безпосередньо перед Гайліґенштадським заповітом. Не просто під час повної втрати слуху, а й із достеменним усвідомленням, що це назавжди. Що він приречений на тотальну тишу… «Я приречений майже на повну самотність, з’являючись на людях лише в разі крайньої необхідності; я змушений жити як вигнанець», – писав він своїм братам Карлу і Йоганну.
Концертна програма «Бетховен. Вогонь у темряві» є яскравим прикладом тощо, що у музиці Бетховена палає сильний і яскравий вогонь життя, не дивлячись на те, що створена ця музика вже людиною, яка не може і ніколи не зможе почути того, що створює…
У Місячній сонаті відбивалася ще одна бетховенська трагедія – нещасна любов до Джульєтти Гвіччарді, якій і присвячена ця композиція. Свою назву твір отримав завдяки письменнику Людвігу Рельштабу, який у новелі «Теодор» (1823) порівняв Сонату із картиною місячної ночі на Фірвальдштетському озері: «Гладь озера освітлена мерехтливим сяйвом місяця; хвиля глухо вдаряє об темний берег; покриті лісом похмурі гори відокремлюють від світу це священне місце; лебеді, мов духи, пропливають з шелестким плескотом, і з боку руїн лунають таємничі звуки еолової арфи, що жалібно співає про пристрасне і нерозділене кохання…»
Відчути біль, переживання та «вогонь життя» Бетховена ми зможемо завдяки молодому українському піаністу Дмитру Семикрасу.
Виконавці:
Програма:
Людвіг ван Бетховен (1782—1827)
Подія відбудеться у співпраці з VERE MUSIC FUND
Благодійний фонд VERE MUSIC FUND надає українським музикантам гранти для участі в міжнародних конкурсах та майстер-класах, підтримує музичні конкурси в Україні, а також реалізує фестивальні проєкти та освітні ініціативи
Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/