Віртуози 40. Жити

Концертний зал Людкевича

Неділя 23.05.2021 / 20:00

Концертний зал Людкевича

150-350

Опис

40 років історії

40 років традиції

40 років музики

Вже традиційно, у найпоетичніший та найкрасивіший час – на межі весни і літа, один із найстаріших та наймасштабніших українських фестивалів – Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози», вже впродовж чотирьох десятиліть запрошує львів’ян і гостей нашого міста насолодитись музичними композиціями та почути гру музикантів-віртуозів з усього світу!

Незмінним його організатором є Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика.

У 2021 році фестиваль буде тривати 18 днів: впродовж 20 травня – 6 червня.

***

Жити – саме так у перекладі з італійської звучить назва струнного квартету, що візьме участь у події. Колектив, заснований у 2010 році студентами Львівсьĸої національної музичної аĸадемії імені М.В. Лисенка, впродовж років неодноразово ставав лауреатом міжнародних конкурсів. Гру струнного ĸвартету «Vívere» чули слухачі Нідерландів, Норвегії та Польщі. У фестивальній події «Vívere» презентує програму із камерних творів Фелікса Мендельсона і Йоганнеса Брамса.

Шостий та останній струнний квартет Фелікса Мендельсона називають «трагічною ноткою у світлому світі мендельсонівської музики». Серед композицій відомого романтика саме тут ми знайдемо емоційну вибуховість, яка наповнює усі мінорні частини циклу (три із чотирьох частин твору написані у фа мінорі). Незначне просвітлення у квартеті вносить ніжне та проникливе Adagio, яке розпочинається тихою мелодією віолончелі.

Твір написаний композитором відразу після втрати улюбленої сестри та друга, з якою Мендельсон ділився усім найпотаємнішим. Створивши свій останній опус у цьому жанрі, він свідомо або несвідомо показав, що пережите і глибоко заховане десь у собі, подолане, але не втрачене, може спалахнути знову та втілитись у звуках…

Свій Фортепіанний квінтет Йоганнес Брамс неодноразово редагував: спочатку це була композиція для двох скрипок, альта і двох віолончелей, за прикладом квінтету Франца Шуберта. Дещо згодом, через критику скрипаля Йозефа Йоахіма, Брамс переробив квінтет у сонату для двох фортепіано. «Я не можу повірити в те, що ви пишете мені про свій квінтет», – писала композитору Клара Шуман, дізнавшись про це. Саме вона зуміла переконати Брамса не покидати роботу над твором, тому через деякий час світ побачив Фортепіанний квінтет, який прозвучить у виконанні струнного квартету «Vívere» та піаніста Данила Саєнка.

 

Виконавці:

 • «Vivere Quartet» у складі:
  • Анна Бура, скрипка
  • Дмитро Лиско, скрипка
  • Марія Панчук, альт
  • Дмитро Ніколаєв, віолончель
 • Данило Саєнко, фортепіано

 

Програма:

 • Фелікс Мендельсон. Струнний квартет №6 фа мінор, тв. 80
 • Йоганнес Брамс. Фортепіанний квінтет фа мінор, тв. 34

 

 Повна програма фестивалю: https://philharmonia.lviv.ua/concerts/virtuosos-2021-full-program/

 

Поділитись